Kırklareli Etkinlikleri Makedonya’da büyük ilgi görüyor

11
Makedonya Cumhuriyeti’nin Üsküp, Kalkandelen, Gostivar ve İştip Şehirleri’nde Kırklareli ve ülkemizin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla 13-15 Haziran 2012 tarihleri arasında “Makedonya’da Trakya Günleri-Kırklareli” etkinliklerinin 2. günü İştip Şehri’nde düzenlendi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman ve beraberindeki heyet ilk olarak İştip Belediye Başkanı Zoran Aleksov’u ziyaret etti. 
Yoğun katılımla gerçekleşen İştip Etkinlikleri’ne; İştip Belediye Başkanı Zoran Aleksov, İştip Meclis Üyeleri ve Makedonyalı vatandaşlarda büyük ilgi gösterdi.
Vali Mustafa Yaman ve beraberindeki heyet İştip Etkinlikleri’nin startını verdikten sonra, Kırklareli’nin tanıtımını yapan “Fotoğraf ve Resim Sergileri” ile “Ebru Sanatı Tanıtımı ve Uygulaması”, “Yöresel Kıyafetler” ve “El İşleri”, “Yöresel Yemek”, “Valilik Hediyelik Eşya Tanıtım Ürünleri”, “8 Boyutlu Animasyon Film” Standları’nın açılışını yaparak standları gezdiler.
Renkli görüntülerin kaydedildiği İştip Etkinleri’nde “Sokak Müziği Ekipleri” İştip sokaklarında Kırklareli Türküleri’ni çalıp söylerken, “Halk Oyunları” ve “Kukla Tiyatro Gösterileri” görsel şovları ile Makedon vatandaşların ve soydaşlarımızın gönüllerini kazandılar. Ayrıca İştip’te Üniversite’de okumak için bulunan Türk öğrencilere hediyeler verdiler.
İştip Etkinlikleri’ne;  Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Edirne Valisi Gökhan Sözer, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan, Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, Kırklareli Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Mustafa Aykaç, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, İştip Belediye Başkanı Zoran Aleksov, İştip Meclis Üyeleri, Kurum Amirleri, Kırklarelili İşadamları ve Makedonyalı vatandaşlar katıldı. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here