Kırklareli Erzurumlular Derneği yeni yöneticilerini seçti

17
Kırklareli Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Derneği 2012 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı yaparak yeni yöneticilerini seçti.
HABER MERKEZİ
 Kırklareli’de yapmış oldukları sosyal, kültürel ve sportif çalışmalarla beraber derneğin toplum yararına yapmış olduğu tüm faaliyetlerin mercek altına alındığı genel kurulda oldukça renkli anlar yaşandı.
Konu ile ilgili olarak gazetemize bilgi veren Kırklareli Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Yaşar Algan şunları söyledi: 
“Kırklareli il merkezinde halen 160 hane tüm ilçelerde ise 530 hane Erzurumlu hemşerilerimiz mevcuttur. Çeşitli branşlarda faaliyet gösteren Erzurumlu hemşerilerimizin ve Kırklarelili hemşerilerimizin (40 Kırklarelili üyemiz var)  bir araya gelerek çeşitli sorunlarının paylaşılması, sıkıntılı olan kişilere destek verilmesi toplumsal yardımla ve dayanışma sağlanması amacı ile 2006 yılın da derneğimizi kurduk. 
Dernek olarak sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde bulunduk Kırklareli ilinde ilk defa Kırklareli Karagöz Kültür, Sanat ve Kakava Festivali’nde Folklor ve Cirit Gösterisi, yaptırarak halkımızın bu ata sporumuzu tanıması sağlandı. 3 defa dernek birlik ve beraberlik gecesi düzenledik ve övgü aldık. Özellikle Ramazan Ayı’nda dernek olarak zor durumda olan birçok aileye maddi ve manevi desteklerimiz oldu. İlimizde yaşayan hemşerilerimizin birçoğu inşaat sektöründe faaliyet göstermektedirler ki bunlar Kırklareli’nin yenilenmesinde aktif rol alarak çeşitli yatırımlarla ilimize değer katmaktadırlar. İstanbul’da yaşayan Erzurumlu işadamlarımıza Kırklareli Belediye başkanımızın da katıldığı bir piknikte Cağ Kebabı tanıtımı yaptık. 2010 yılında ilimizde yapılan Masa Tenisi Yıldız ve Genç Milli Takım Kampı’na gelen Türkiye Masa Tenisi Federasyon Başkanı, Fenerbahçe Masa Tenisi Şube Kaptanı’na ve Milli Sporcularımıza Cağ Kebabı ikramında bulunduk. Kırklareli Erzurumlular Derneği olarak yeni genel kurulla beraber yeni yönetimimiz ide seçtik 
Kırklareli Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu; Başkan Yaşar Algan, 2. Başkan Kadir Küçükkaya, Muhasip Üye Sıdık Küçükkaya, Sayman Murat Çelik, Üye Nasır Kırmızı’dan, Denetim Kurulumuz; Başkan: Hasan Yılmaz; Üyeler Nazım Tutar ve Bayram Kırmızı’dan oluştu.
Yeni Yönetim Kurulumuzla Kırklareli’de daha aktif faaliyetler yaparak kültürlerin birleşmesine, kaynaşmasına katkıda bulanacağız. Belediye Başkanımız Cavit Çağlayan’ın da dediği gibi Kırklareli iline en iyi uyum sağlayanlar Erzurumlular biz bu uyumu emeğe ve güce dönüştürerek Kırklareli halkının hizmetine sunmak istiyoruz.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here