Kırklareli Engelliler Yardımlaşma Derneği ihtiyaç sahiplerini sevindiriyor

14
* Kırklareli Engelliler Yardımlaşma Derneği (KEYD) tarafından düzenlenen tören ile 3 adet Akülü Tekerlekli Sandalye ile 3 Adet Manüel Tekerlekli Sandalye ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Engelliler Yardımlaşma Derneği (KEYD), Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Tiyatro Kulübü VE Çocukça Kararınca Kulübü tarafından 3 Aralık 2013 tarihinde sahnelenen “Masallar Diyarı” isimli tiyatro oyunundan elde edilen gelirle alınan 3 adet Akülü Sandalye ile hayırseverler tarafından bağışlanan 3 adet Manüel Tekerlekli Sandalye ihtiyaç sahiplerine düzenlenen tören ile dağıtıldı.
07 Mart 2014 Cuma günü saat 14.00’te Kırklareli Halk Eğittim Merkezi Salonu’nda yapılan törene;  Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, CHP Kırklareli Milletvekili ve Kırklareli Belediye Bşakan Adayı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, Kırklareli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser, Kırklareli İl Milli Eğitim müdür Yardımcısı Fikret Merter, CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin, Kırklareli Engelliler Derneği Başkanı Behice Köseoğlu, Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri ile üniversite öğrencileri katıldı.
Törenin açılışında engelli annesi Selda Çetin’in okuduğu şiir izleyenlerin gözlerini doldurdu. Şiirin okunmasının ardından konuşma yapan Dernek Başkanı Köseoğlu şunları kaydetti:
“Derneğimiz 18 Haziran 2012 tarihinde kurulmuştur. Merkezi Kırklareli olup ti ve İlçe sınırlarında tüm engel guruplarını kapsamaktadır. Derneğimizin Amacı; tüm engellilerin, ekonomik, sosyal kültürel ve mesleki, hak ve çıkarlarının korunup geliştirilmesini, her alandaki ayrımcı uygulama düzenlemelerin giderilmesini, toplumun diğer kesimleriyle eşit hak ve olanaklara sahip özel gereksinimleri sürekli dikkate alınan özgür üretken bireyler olarak toplum yaşamına etkin katılımlarını sağlamaktır.
Derneğimiz kurulalı daha 2 yıl olmadan üyelerimize 6 akülü tekerlekli, 45 manüel sandalye vererek hayatın içinde olup erişebilirliklerini sağladık. Tabi ki bunları biz derneğin bütçesinden almadık. Çünkü bütçemiz derneğin kirasını ve diğer masraflarını güçlükle karşılıyor. Biz sadece veren elle alan elin köprüsü olduk. 3 Akülü, 25 Manüel Sandalye veren eli ise Kırklareli Üniversitesinin değerli öğrencileri oldu. Toplumun en hassas konusu olan engellilere gösterdikleri özveri ve duyarlılıktan dolayı, başta Sayın Rektörümüz Mustafa Aykaç, üniversitemizin öğretim üyeleri Ali Şahin ve Mustafa Günaydı hocamıza, Çocukça Kararınca Tiyatro Kulübü’ne, bizimle birlikte engelli üyelerimizin doğum günü kutlamalarına biz yanınızdayız yalnız değilsiniz mesajı veren kapılarını birlikte çaldığımız, sevgili öğrenci çocuklarımıza, sayın Valimizin huzurlarında tüm engelliler adına kendilerine minnetlerimi sunuyorum. Ayrıca Yönetim Kurulunda ve aktif çalışan üyelerimize verdikleri maddi ve manevi destekten dolayı çok teşekkür ederim.”
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç’ta yardımlaşmanın ve dayanışmanın öneminden bahsettiği konuşmasında, Kırklareli Üniversitesi olarak Kırklareli halkının yararına olan her türlü etkinlikte, o etkinliği yapanların yanında olacaklarını belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.
Konuşmaların ardından başta Kırklareli Valisi Mustafa Yaman tarafından ihtiyaç sahiplerine Tekerlekli Sandalyeleri dağıtıldı. (Savaş Eskici)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here