Kırklareli Emniyeti 5 bin 800 öğrenciye “Dost Eli”ni uzattı

18
Dost Eli Projesi kapsamında 18 okulda 5 bin 800 öğrenciye seminer verildi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ve Rehberlik ve Psikolojik Danışma Büro Amirliği ile birlikte planlanan Dost eli Projesi kapsamında; çocuklarımızı sokakta bekleyen muhtemel şiddet ve şiddet içerikli olaylara yönelik koruyucu ve önleyici önlemleri, madde bağımlılığı ve diğer zararlı alışkanlıklardan korunması amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Kırklareli merkezdeki İlköğretim 4., 5. 6. ve 7. sınıfları kapsayacak şekilde seminerler düzenleniyor.
Bu program kapsamında en son bilgilendirme Kırklareli Atatürk İlköğretim Okulu’nda 27 Aralık 2011 Salı günü saat 10.30’da Kırklareli Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi Sosyal Hizmetler Birim Amirliğinde görevli Polis Memuru Sosyolog İsmail Fersiz ve Psikolog Şeyda Harika Peker tarafından öğrencilere yapıldı.
Psikolog Şeyda Harika Peker, ilk olarak öğrencilere Öfke ve Kontrolü  konusunda bilgiler verdi. Öfkenin nasıl kontrol edilebileceği ve edilememesi halinde ortaya çıkacak sorunlar hakkında açıklamalarda bulundu. 
Fersiz, konuşmasında polisin vatandaşın can, mal ve güvenliğini sağladığını belirtti. Günün 24 saatinde polisin var olduğunu bildiren Fersiz, yapılan her şakanın boyutlarına dikkat edilmesi gerektiğini ve hiç bir suçun cezasız kalmayacağını aklımızdan çıkarılmaması gerektiğini kaydetti.
Bilgilendirmenin sonunda öğrencilere çizgi film karakterlerinin içerisinde yer aldığı film ile Türk Polisi kısa film izletilmesinin ardından, eğitim sona erdi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.