Kırklareli Emniyet Müdürlüğü’nün “Sokak’tan Spor’a” Projesi start alıyor

14
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü yepyeni projeye imza atıyor. İl genelinde ekonomik anlamda yeterli imkânlara sahip olmayan, aile bütünlüğü bozulmuş, yaşıtlarına göre çocuk……..
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü yepyeni projeye imza atıyor. İl genelinde ekonomik anlamda yeterli imkânlara sahip olmayan, aile bütünlüğü bozulmuş, yaşıtlarına göre çocuk olmanın gereklerini yeterince yaşama şansı bulamamış, özgüven eksikliği olan ve aidiyet duygusunu yakalayamamış ve kanunla itilafa düşmüş çocuklarımızın sosyal hayata tutunarak suç ortamından uzak kalmaları amacıyla, 13-17 yaş grubunda bulunan çocuklarımızın sportif aktivitelerle bedensel, ruhsal, duygusal ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak, gizli kalmış yetenek ve becerilerini ortaya çıkarmak, suç mağduru ve suça karışmalarını önlemek, suç ve suçun etkilerinden korumak, zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak, toplumsal dayanışma ve bütünleşmeyi sağlamak amacıyla “Sokak’tan Spor’a” isimli proje hazırlandı.
Bugün hayata geçecek olan proje ile ilgili olarak yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:
“Bu proje ile çocukların spor eğitimi alarak, yeni hedef ve uğraşlar kazanmaları, sokakların risklerinden uzaklaşmaları, zararlı alışkanlıklar edinmemeleri, sosyal beceriler kazanmaları ve diğer çocuklarla kaynaşmaları sonucunda, topluma bilinçli ve sağlıklı bireyler olarak kazandırılmaları hedeflenmiştir. Yine bu proje kapsamındaki çocuklarımızın suça sürüklenmeleri ve suç mağduru olmalarının önüne geçmek, madde bağımlısı olma riskini ortadan kaldırmak ve aidiyet duygusu ile kendilerinin de toplumun bir parçası ve içerisinde olduğu hissini oluşturarak özgüven ve değer bilincini yaratmak hedefleniyor.
İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde belirtilen yaş grubundaki, projeye katılan ve ailesi tarafından gönüllü (22) çocuğa,  İl Merkezinde Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Kırklareli Atatürk Stadyumu kompleksinde bulunan sentetik çim futbol sahasında, sporun futbol alanında görevlendirilen usta öğretici Futbol Antrenörü ile haftanın iki günü antrenman yapılması, Kırklareli İl genelindeki futbol turnuvalarına katılımlarının sağlanması ve mevcut futbol kulüplerinin alt yapı futbol takımları ile futbol maçlarının yapılması planlanılıyor. Projenin başlangıcı bugün saat 16.00’da Kırklareli Atatürk Stadyumu Kompleksi’nde bulunan Sentetik Çim Futbol Sahası’nda olacak.” (Serkan Koçtürk)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here