Kırklareli Devlet Hastanesi’nde, “keyfi” bürokrasi

17
Kırklareli Devlet Hastanesi’nde, “keyfi” bürokrasi

Kırklareli Devlet Hastanesi’ndeki sorunların ardı arkası kesilmiyor. Sadece hastaların karşılaştığı problemler değil, bürokratik engeller de, “Kırklareli Devlet Hastanesi’ne işi düşen yandı” savını tastikliyor.

Üstelik bu bürokrasi tamamen başhekimin keyfine bağlı olarak işliyor. Vatandaşlardan gazetemize gelen tepkilere göre Kırklareli Devlet Hastanesi Başhekimi, kapısına imzaya gelen vatandaşı geri çeviriyor, sorununu çözmeyerek, bilinmeyen bir zamana erteliyor.

Eskiden böyle değildi

Bilindiği gibi Il Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, 6 Ekim günü, öğleden sonra yaptıkları başarılı bir operasyonla; Hastane Müdürü, eski müdür yardımcılarından biri, bir teknisyen, Vize Devlet Hastanesi’nde görevli bir teknisyen ve akaryakıt şirketinden 6 kişi, Istanbul’daki bir akaryakıt şirketine ait tankerden hastanenin deposuna boşaltılan fuel-oil yakıtında kaçakçılık yaptıkları gerekçesiyle ve tankerde su bulunması üzerine, gözaltına alınmıştı. Mahkemenin ardından;

Hastane Müdürü N.O, müdür yardımcısı C.Z, teknisyen Y.T., B.D. ve akaryakıt şirketi görevlisi Y.Y. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken; Vize Devlet Hastanesi’nde görevli teknisyen E.Ç., Kırklareli Devlet Hastanesi’nde görevli teknisyen T.K., akaryakıt şirketinden A.Y., F.Y. ve H.S. tutuklanarak ilimiz cezaevine gönderilmişti.

Işte bu gelişmelerin ardından, Kırklareli Devlet Hastanesi’ndeki bürokratik işleyiş durma noktasına geldi.         Çok basit bir evrak bile işlemleri günlerce tamamlanmayarak beklediği gibi, kazara tamamlanan ise başhekimin masasında son imza’da kalıyor. Bu konuda mağdur durumdaki vatandaşlar, gazetemize yaptıkları açıklamada daha önce Hastane Müdürlüğü’nün kendilerine yardımcı olduğunu, ancak yaşanan olayların sonrasında Kırklareli Devlet Hastanesi Başhekimi’nin tabir caiz ise, “işleri hep yokuşa sürdüğünü”, başhekimin imzada bekleyen evrak konusunda son derece keyfi davrandığını, hastanedeki idari işlerde yaşanan kargaşının devam ettiğini kaydettiler.

Bakalım, Ilimizin tek hastanesindeki bu karmaşa daha ne kadar sürecek?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here