Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Demirköy’de şube açtı

17
Kırklareli’nin Demirköy İlçesi’nde 27 Eylül 2013 Cuma günü saat 14.00’te gerçekleşen açılış törenine; Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Başkanı Ali Dermenci, Başkan Yardımcısı…….
HEABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Demirköy İlçesi’nde 27 Eylül 2013 Cuma günü saat 14.00’te gerçekleşen açılış törenine; Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Başkanı Ali Dermenci, Başkan Yardımcısı Ali Dönmez, Damızlık Birliği Üyeleri, Kırklareli Ticaret Odası Başkanı Turhan Altıntel, Kırklareli Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Hakan Keçeci, Demirköy Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Musa Vatansever, Demirköy Ziraat Bankası Müdürü Yakup Özkarabaş, Demirköy Belediyesinden Baki Yüzüak, AK Parti Demirköy İlçe Başkanı Hayrullah Yalçınsoy, Demirköy Mahalle ve Köy Muhtarları, hayvan yetiştiricileri ve Demirköy halkı katıldı.
Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Dermenci açılışta yaptığı konuşmasında; ”3000’e yakın soy kütüğü ve 10.000’i aşkın ön soy kütüğü üyesine, 40 personel, 20 araç ve 7 şubemiz ile ilimizde ıslah ve kayıt alanında hizmet veren en büyük sivil toplum örgütüyüz.
* “Amacımız daha karlı bir hayvancılık yapmak”
Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin en önemli görevi, suni tohumlama ve kayıt çalışmalarını en iyi şekilde yapmak ve bununla birlikte üyelerin ihtiyaç fazlası damızlık gebe düvelerine pazar bulmak ve pazarlamak, üyelerin daha ucuz girdi temini için yem bitkisi tohumlarını tedarik etmek, ekime destek olmak, girdileri daha ucuza mal ederek sürdürülebilir, daha karlı bir hayvancılık yapmalarına yardımcı olmaktır, suni tohumlama hem hayvanların ıslahı, sağlığı açısından hem de Devlet desteği açısından olmazsa olma bir faktördür. Üyelerimizin ihtiyaç duyduğu her şey birlik tarafından temin edilmekte ve piyasa koşullarından daha uygun fiyatlarla ve gelecek desteklerden tahsil edilmek üzere üyelerimize sunulmaktadır. 
* “Trakya Bölgesi hastalıktan ari bir bölgedir”
Bölgemiz gerek fiziki gerekse de uygun iklim koşulları ile tarım ve hayvancılık yapılabilecek, en uygun bölgelerden biridir, bu nedenle elimizdeki avantajları en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekir. Amacımız çok kısa zamanda, Trakya’yı hayvancılık alanında, Türkiye’nin ihracat üssü haline getirerek, ithal eden değil, ihraç eden ülke konumuna getirmektir, bunun için ciddi çalışmalar yapmaktayız, Daha kazançlı ve sürdürülebilir bir hayvancılık için birlikte el ele çalışmalıyız” dedi. (Gülcan Kutlu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.