Kırklareli Bilim ve Sanat Merkezi Dahiler yetiştiriyor

18
Kırklareli merkez ilçe Yayla Mahallesi TOKİ Yerleşkesi’ndeki T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Kırklareli Bilim ve Sanat Merkezi dahi çocuklar yetiştiriyor.
HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçe Yayla Mahallesi TOKİ Yerleşkesi’ndeki T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Kırklareli Bilim ve Sanat Merkezi dahi çocuklar yetiştiriyor.
Bilim ve Sanat Merkezi’ne gelen üstün zekalı çocuklar normal olarak okullarına devam ediyor, okuldan sonra Bilim ve Sanat Merkezi’nde özel eğitim alıyorlar. 
Eğitim Yöneticisi Bahar Savaş konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Bilim ve Sanat Merkezine devam eden 10-11-12 yaş grubunda ki çocukların yanı sıra 8 yaşında sınıf atlamış çocuklarımızda var. Bu çocuklarımız Merkezimizde 7 yıllık bir eğitim görüyorlar. Bu çocuklar hepimizin çocukları. Gelecekte Kırklareli’den dahilerin çıkacağı kesin. Merkezimiz Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ama her şeyi Devletten beklememek lazım. Bu çocuklarımıza Kırklarelililerin de sahip çıkması gerekli. Merkezimiz TOKİ Yerleşkesi’nde ve merkeze çok uzak. Merkez de bir binada eğitim verme imkanımız olsa daha faydalı olacağı kanaatindeyim. Hayırsever vatandaşlarımızın desteğini bekliyoruz. Bu çocuklarımızdaki potansiyeli değerlendirebilmek için buna ihtiyacımız var.”
Önceki gün, İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz ve Eğitim Şube Müdürü Birsel Karael Bilim ve Sanat Merkezi’nin üstün zekalı çocuklarına bir ziyarette bulundular. 
İl Müdürü Korkmaz, dahi çocuklarla tek tek sohbet edip, başarılı çalışmalarından dolayı kendilerini kutlayarak hediyeler verdi. Çocuklara hediyelerini İl Müdürü İbrahim Korkmaz, Eğitim Şube Müdürü Birsel Karael, Bilim ve Sanat Merkezi Eğitim Yöneticisi Bahar Savaş,  Bilim ve Sanat Merkezi öğretmenleri ile basın mensupları verdiler.  İl Müdürü Korkmaz Basın mensuplarına da hediyeler vererek kendilerine ilgilerinden dolayı teşekkür etti. (Faruk Ceylan-Erdoğan Şendir)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here