Kırklareli Belediyesi sıkıştırmalı çöp konteynırı satın aldı

18
Kırklareli Belediye Başkanlığı Basın Yayın ve Halkla İlişkiler
Müdürlüğü; Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın zaman ve emekten tasarruf
yapmak amacıyla, Kırklareli için sıkıştırmalı çöp konteynırı satın
aldığını açıkladı.

HABER MERKEZİ

Yapılan açıklamada Semi Treyler adı verilen sıkıştırmalı çöp konteynırının; belediye temizlik işlerinde kullanılan çöp kamyonlarının gün içerisinde topladıkları tüm çöpü bir seferde, 14 km. uzaklıktaki düzenli katı atık toplama tesislerine götürdüğünü, böylece mevcut kamyonların her birinin gidiş -dönüş arasında geçen zaman ile yakıt kaybı da bu şekilde önlediği belirtildi.
Bunun yanında araçlarda yaşanan, aşınma – yıpranma gibi olumsuz durumlarında en aza inmiş olacağı, Kamyonların artık, şehrin Dereköy yolu üzerinde bulunan Belediye Serası’nın yanında oluşturulmakta olan çöp toplama merkezi ara istasyona giderek, sıkıştırmalı çöp taşıyıcı semi treylerin içerisine boşaltım yapacakları belirtildi.
Açıklamanın devamında en az 10 çöp kamyonunun aldığı çöpü bir defada çöp döküm sahasına götürerek maliyeti düşürecek olan bu kazanımın, hacminin net 63 m3 olup bir defada alacağı yaklaşık çöp miktarının 45 ton olduğu ifade edildi.
Yapılan açıklamanın sonunda İhale ile satın alımı yapılan sıkıştırmalı çöp konteynırının, İzmir Bumer firmasından alındığı; maliyetinin 79.320.00 TL + KDV ‘ olduğu, ayrıca bilindiği gibi; geçen ay içinde semi treyler’in (sıkıştırmalı çöp konteynırı) takılacağı söylendi. Öte yandan Mercedes marka TIR’ında belediye taşınmazları arasında yerini aldığı hatırlatılarak, alınan sıkıştırmalı çöp konteynırının belediyelerin mevcut onlarca küçük çöp kamyonlarının gün içerisinde topladıkları çöpü direk çöp döküm sahasına götürerek zaman kaybetmesi yerine belediyelerin çöp toplama merkezinde sıkıştırmalı çöp taşıyıcı semi treyler dediğimiz araçların içerisine koyarak, 8 – 10 kamyonun aldığı çöpü bir kerede alarak, tek seferde çöp döküm sahasına götürerek, maliyeti düşüren araçlar olduğu belirtilip, her iki aracında Kırklareli Halkına hayırlı uğurlu olmasını temennisinde bulunuldu. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here