Kırklareli Belediyesi Sanat Danışmanlığı’na Fahri olarak Faruk Demir getirildi

22
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, belediye olarak yapacakları sanat çalışmalarında Faruk Demir’den destek alacaklarını söyledi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, belediye olarak yapacakları sanat çalışmalarında Faruk Demir’den destek alacaklarını söyledi.
“6. Yayla Bolluk Bereket Hasat ve Bağ Bozumu Şenlikleri”nde misafir sanatçı olarak ağırladıkları Faruk Demir ile bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Kesimoğlu, Faruk Demir’in Fahri Sanat Danışmanlığı konusunda kendisi ile anlaştıklarını belirtti. Gerçekleştirecekleri sanatsal faaliyetlerde Faruk Demir’den destek alacaklarını belirten Kesimoğlu, Demir ile anlaşmaktan dolayı memnuniyet duyduklarını ifade etti.
* Faruk Demir kimdir?
01.02.1963’de Ardahan Hanak’ta doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini burada tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Şan Bölümü’ne girdi ve üniversite eğitimini tamamladı. 1987 yılında TRT’nin açtığı sınavı kazanarak kadrolu ses sanatçısı unvanıyla çalışmaya başladı. TRT’de çalıştığı yıllarda Anadolu’nun çeşitli yörelerinde kültürel araştırma ve derleme çalışmalarının yanı sıra TRT Ankara Televizyonu ve TRT’nin diğer kanallarında uzun yıllar Program danışmanlığı ve sunuculuk yaptı. Bu çalışmalarını 1987’den 1999 yılına kadar aralıksız sürdürdü. 1999 yıllında Milletvekilliği Genel Seçimleri’nde 21. Dönem Ardahan Milletvekili olarak parlamentoya girdi. TBMM İnsan Hakları Komisyonu Üyeliği, Dilekçe Komisyonu Başkanlığı ve Türkiye Singapur Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlıkları yaptı. Halen CHP Parti Meclisi Üyeliği yapan Demir, bu görevi 3 dönemdir sürdürmektedir. İzmir ve Ege’de 100 bin kişiyi konut sahibi yapmış olan Ege-Koop.’un Ankara ve İç Anadolu Bölge Temsilciliği’ni hala sürdürmektedir. Ankara- AR-VAK (Ardahan İli Kalkınma Vakfı) Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Demir halen vakfın Mütevelli Heyeti Üyesi’dir. Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği Üyesi olan Demir 4 dönem Yönetim Kurulu Üyeliği’nin yanı sıra Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Kültür Sanat ve Eğitim Derneği olan “Yurdun Sesi Derneği” Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı sürdürmektedir. Çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlanmış çok sayıda yazı ve röportajlarını “Dost Söyleşileri” isimli kitapta toplayan Demir’in ayrıca çoğunluğu kendi söz ve bestelerinden oluşan 5 albüm çalışması bulunmaktadır. Siyasetçi, Sanatçı ve sivil toplum çalışmalarından dolayı sayısız ödülü bulunan Demir; kendi deyişiyle en büyük ödülü, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e seslendirdiği “Sarı Saçlım, Mavi Gözlüm” eseriyle Türkiye ve tüm Dünya’daki Atatürk sevdalılarından aldığını söylüyor. İngilizce bilen Faruk Demir evli ve bir çocuk babasıdır. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here