Kırklareli Belediyesi Karanfil dağıttı

25
Kırklareli Belediye Başkanlığı tarafından “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” dolayısı ile esnafa ve vatandaşlara karanfil dağıtıldı.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Başkanlığı tarafından “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” dolayısı ile esnafa ve vatandaşlara karanfil dağıtıldı.
Belediye Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü personeli, şehrin çeşitli caddelerinde dolaşarak vatandaşlara ve işyerlerinde ziyaret ettikleri esnafa karanfiller vererek, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı.
 Belediye personeli elinden karanfil alan esnaf ve vatandaşlar, önce kısa bir şaşkınlık yaşadılar. Daha sonra bu jestten dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek, personellere teşekkür ettiler.
Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan yaptığı açıklamasında, personelin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısı ile yolda ve parkta vatandaşlar ile de sohbet ederek, bayanlara karanfil dağıttıklarını söyledi.
Başkan Çağlayan; “Atatürk’ün liderliğinde, hemcinslerinden daha önce toplumsal hayatta yer bulan ve siyasi haklarını birçok Avrupa ülkesinden önce alan kadınlarımızın sorunlarına çözüm üretmek, kadınlarımızı yüklerinden kurtarmak hepimizin önceliği ve ortak sorumluluğudur. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısı ile Belediye Başkanlığımız tarafından kadınlarımıza, cadde ve sokaklarda 1000 adet karanfil dağıtıldı. Tüm Kırklarelili bayanlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü”nü kutluyorum” dedi. (Savaş Eskici)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here