Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın Ramazan Etkinlikleri sona erdi

16
Kırklareli Belediye Başkanlığı, 11 Ayın Sultanı Ramazan ayı boyunca birbirinden güzel etkinlikler sundu.


HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Başkanlığı, 11 Ayın Sultanı Ramazan ayı boyunca birbirinden güzel etkinlikler sundu. Eski Ramazan aylarını ve geleneklerini özleyenler için hazırladığı ve 1 ay süren etkinlikler, büyüklere geçmişi hatırlatırken çocukların da aileleri ile birlikte unutamayacakları anılar yaşamalarını sağladı.
11 aynı sultanı Ramazan ayı boyunca, Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan ve eşi Figen Çağlayan, her gün Belediye Sosyal Tesisleri’nde her mahalleden ihtiyaç sahibi vatandaşlar ile mütevazi iftar sofralarında birlikte oruç açarak, birlik ve beraberliğin en güzel örneği oldular. Kurulan iftar sofralarında ihtiyaç sahibi vatandaşlar ile oruç açan Başkan Çağlayan, mahalle sakinlerinin sıkıntılarını dinledi.
Ramazan Eğlenceleri Programı kapsamında her mahallede yapılan eğlenceler ile çocuklar düzenlenen yarışmalar ile eğlendi. Aileleri ile birlikte eğlencelere katılan çocuklar yarışmalara katıldıkları gibi anne ve babalarını da bu yarışmaların içine kattı. Palyaçolar, Hacivat- Karagöz, Aşuk ve Maşuk yaptıkları gösteriler ile herkesi güldürdü. 
Kırklarelili vatandaşlar "Ramazan’da Şenlik Var" Programı ile Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri buluştu. Sergilenen orta oyunu, kanto ve birbirinden farklı tiplemeler ile vatandaşları eğlendiren eğlence programı, 04 Ağustos 2013 Pazar gecesi son buldu.
Ramazan Ayı boyunca İstasyon Caddesi üzerinde Kırklarelili vatandaşlara helva ikramı yapılırken, Kadir Gecesi 2.000 adet simit dağıtıldı. Ramazan ayında Edirne Gezileri düzenlenirken, her mahalleden vatandaşlar tarihi yerleri gezip görme fırsatı buldular.
Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan; “Belediye Başkanlığı 11 Ayın Sultanı Ramazan ayı boyunca birçok etkinlik düzenlemiştir. Dostluk, sevgi ve hoşgörünün güçlendiği vatandaşlarımızla daha çok beraber olabildiğimiz kardeşliğin ve yardımlaşmanın yüksek olduğu bir Ramazan ayını da beraber geçirdik” dedi. (Savaş Eskici)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here