Kırklareli Belediye Başkan Adayları’ndan sağduyuya davet

12
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili ve Kırklareli Belediye Başkan Adayı Mehmet Siyam Kesimoğlu, 30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri de Kırklareli Belediye Başkan Adayı olan isimleri 02 Mart 2014 Pazar günü saat 13.00’te Bilgiç Royal Hotel’de düzenlediği toplantıda bir araya getirdi.

HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili ve Kırklareli Belediye Başkan Adayı Mehmet Siyam Kesimoğlu, 30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri de Kırklareli Belediye Başkan Adayı olan isimleri 02 Mart 2014 Pazar günü saat 13.00’te Bilgiç Royal Hotel’de düzenlediği toplantıda bir araya getirdi.
Düzenlenen toplantıya; Cumhuriyet halk Partisi (CHP) Kırklareli Belediye Başkan Adayı Mehmet Siyam Kesimoğlu,  Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Belediye Başkan Adayı Selahattin Minsolmaz, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli Belediye Başkan Adayı Derya Bulut, Demokratik Sol Parti (DSP) Kırklareli Belediye Başkan Adayı Göksel Ölmez, Saadet Partisi (SP) Özay Dilber, CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Av. Ahmet Zeki Kılavuz, MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan katıldı.
* Kesimoğlu; “Bu birlikteliğimiz herkese örnek teşkil etsin”
 30 Mart’ta yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri’nin ilimize yakışır bir olgunlukta barış içerisinde geçmesi amacıyla görüş alışverişinde bulunmak üzere böyle bir toplantı düzenlemeyi planladığını belirten Kesimoğlu şunları kaydetti:
“30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde de her siyasi partinin adayı ile bir araya gelelim, önümüzdeki sürecin Kırklareli halkına yakışan olgunlukta ve düzeyde geçeceği olan inancımızı kamuoyuna paylaşmak istedik. Kırklareli’nin kökleşmiş bir demokrasi kültürü vardır. Bizde bu düşünceyle bir kez daha bu niyetimizi özlemimizi ifade edebilisin, arkadaşlarımızla beraber bir araya geldik. Şuan beraber olduğumuz arkadaşlar adaylarımız hepsi değil ulaşabildiğimiz arkadaşlarımız buradalar. Bu fikri arkadaşlarıma açtım onlarda sağ olsun uygun karşıladılar. Yaşça en büyükleri benim ve Milletvekili olduğum için bana düşer bu görev. Arkadaşlarımızda sağ olsunlar aynı anlayışla yaklaştılar. Biz bugün burada yaşayacağımız seçim sürecinin barış içerisinde ilimize yakışır bir şekilde geçmesi için ilk neler yapılmasını görüşeceğiz. Bizim bu birlikteliğimiz umarım ki herkese örnek olur. ”
* Minsolmaz; “Huzurlu bir seçim geçireceğiz”
Kırklareli’ye yakışır bir olgunluk ve sağduyu içerisinde bir seçim süreci geçirileceğine inandığını belirten Minsolmaz şunları kaydetti:
“Anlamlı bir toplantı olduğunu düşünüyorum. Bugüne kadar bir örneği olmayan bir toplantıyı bugün burada gerçekleştiriyoruz. Önemli olan Kırklareli bu yerel seçimde öncelikle sağlık huzur içersinde güvenlik içersinde geçmesi diye düşünüyorum, bir insanımızın burnunun kanaması, bizim Kırklareli insanının buna üzüntü ve sıkıntı duymasını istemeyiz. Sayın Başbakanımız geldi, Sayın Kılıçdaroğlu gelecek, Sayın Bahçeli gelecek bunlar seçimin temposu içersinde koşturması olan konular. Bizler bunu bir nezaket çerçevesinde Kırklareli insanına duygu düşüncelerine tabi ki seçim içersinde bizlerde ineceğiz ama beli bir nezaket ve siyaset geleneği içersinde etik kurallar içersinde.”
* Derya Bulut; “Kırklareli halkı için hayırlı olsun”
Bugüne kadar demokratik bir şekilde geçen seçim sürecinin 30 Mart’a kadar aynı şekilde devam edeceğine ve Kırklareli halkının kendisi için hayırlı olacak adayı seçeceğine inandığını belirten Bulut şunları kaydetti:
“Böyle bir organizasyon için Vekilimize teşekkür ediyorum. Biz Kırklarelililer olarak Demokrasiye sonunda kadar inanan, güvenen bir iliz. Bugüne kadar seçim atmosferi çerçevesinde çok demokratik ortamın gerçekleşmesinden dolayı duyduğumuz memnuniyeti ve inşallah bundan sonraki süreçte de bu hassasiyetler üzerinde hepimizin sağduyulu bir şekilde hareket edeceğiz. Çok güzel bir seçim süreci geçirdik bundan sonrada devam edeceğini inanıyorum. Seçimler demokrasinin olmazsa olması, 30 Mart’a da az bir süre kala böyle bir organizasyonun gerçekleşmesi tüm vatandaşlarımıza ve tüm siyasi partilere çok net bir mesaj olarak görüyorum. Burada da sınırlı kalmasın tüm Türkiye genelinde de bu barışçı ortamın tüm seçim döneminde devam etmesi gerekli. Çünkü bizim ülke olarak buna çok fazla ihtiyacımızın olduğuna düşünüyorum. 30 Mart itibariyle hem Kırklareli halkı için, hem milletimiz için, hem bizler için en hayırlı sonucun gerçekleşeceğine sonuna kadar inanıyorum ve tüm adaylara da başarılar diliyorum.”
*Ölmez; “Bizler demokrasiye inanan insanlarız”
Kırklareli halkının demokrasiye inanan insanlardan oluştuğunu belirten Ölmez, bu sebeple çok demokratik bir seçim süreci yaşanacağına inandığını belirterek şunları kaydetti:
“Ben güzel bir birlikteliğin sağlanması amacıyla öncelikle böyle bir organizasyonu yaptığı için vekilime teşekkür ederim. Ülkenin tamamında böyle görüntüler verilir diye düşünüyorum, çünkü biz demokrasiye inanan insanlarız. Asla ve asla kavgadan gürültüden, birbirimize bağrış çağırıştan uzak durmaya çalışan insanlarız. Biz Kırklareli halkını seviyoruz inşallah güzel bir seçim geçireceğiz. Önümüzde çok az bir süre kaldı, huzurlu ve mutlu seçim olacağına inanıyorum. Şimdiden Belediye Başkanlığını kazanacak arkadaşa tebrik ediyorum.”
* Özay; “Barışçıl ve demokratik bir seçim olacak”
Barışçıl ve demokratik bir seçimin yapılacağını belirten Dilber şunları kaydetti:
“Bölgenin yenisi olarak bölgemize faydalı olmak istiyoruz, bölgemizde çok ciddi bir şekilde şuanda üretim ekonomisinden bir kayma gözleniyor. Bu noktada seçim esnasında mesajlar vermek istiyoruz. Arkadaşlarımızın tamamına başarılar diliyorum, en güzel şekilde, en barışçıl, en demokratik şekilde bu seçimin geçmesini diliyorum.”
Yapılan açılış konuşmalarının ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti. (Savaş Eskici)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here