Kırklareli bayrama hazırlanıyor

10
Yarın başlayacak Kurban Bayramı öncesi Kırklareli’de bayram telaşı yaşandı. Cumartesi günü kurulan pazarla birlikte köyden de gelen vatandaşlarla hareketli bir gün yaşayan……
HABER MERKEZİ
Yarın başlayacak Kurban Bayramı öncesi Kırklareli’de bayram telaşı yaşandı. Cumartesi günü kurulan pazarla birlikte köyden de gelen vatandaşlarla hareketli bir gün yaşayan Kırklareli, yarın başlayacak Kurban Bayramı öncesi son hazırlıklarını yaptılar. Özellikle bayramda yeni kıyafetler giymek için mağazalara ve cumartesi pazarına akın eden vatandaşlar burada kendisine ve kesesine uygun kıyafetler baktılar. 
* Otogarda ek seferler koyuldu
9 günlük Kurban bayramı tatilini sevdikleri ve memleketlerinde geçirmek için şehir dışına çıkacak vatandaşların mağdur olmaması için otobüs firmaları ek seferler koydular. Özellikle Kırklareli’nde üniversite eğitimi gören öğrencilerin uzun 9 günlük Kurban Bayramı Tatillerini geçirmek İçin memleketlerine gittiler. Cuma gününden itibaren Kırklareli Şehirlerarası Otogarı’nda yoğunluk yaşanıyor, bu yoğunluk sebebiyle otobüs firmaları ek seferler koyarak yoğunluğu biraz olsun rahatlattı. Otobüs firmaları ise şunları söyledi; ‘bu sene Kurban Bayramı tatili 9 gün. Bu nedenle otogarlarda yoğunluk yaşanıyor bu yoğunluğu biraz olsun azaltmak için Cuma gününden itibaren ek seferler koyduk. Bayram sonu da geri dönüş yolculuğu yaşanacak bu nedenle yine ek seferlerimiz olacak’.
* Bayram tatlısı ve şekerlerine ilgi büyüktü
Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi Kurban Bayramı’nda da evlere gelen misafirlere ikram edilen bayram şekerleri ve tatlılara vatandaşlar yoğun ilgi gösterdiler. Birkaç gün öncesinden sipariş edilen bayram tatlıları ve ev hanımların evde kendi açtıkları yufkalarla yaptıkları tatlılar bayramda gelecek misafirlere ikram edilecek. Bayramlarda ikram edilen bayram şekerleri de tezgâhlardaki yerini aldı. Bayramlarda el öpmek için kapı kapı dolaşan çocukları mutlu etmek için verilen bayram şekerleri değişik fiyatlarla vatandaşların hizmetine sunuldu.
* Kadın ve erkek kuaförlerinde telaş vardı.
Bayram telaşını yoğun geçiren esnaf grupları arasında ilk sırayı alan bay- bayan kuaförlerde ayrı bir telaş vardı. Bu günleri daha yoğun geçiren kuaförler müşterilerine en iyi hizmeti vermek için uğraştılar. Yoğunluk yaşayan berber ve kuaförler, müşterilerini memnun edebilmek için randevu sistemiyle müşterilerini kabul ediyorlar. Yaşanan bu yoğunlu bay-bayan Kuaförlerin yüzünü güldürdü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here