Kırklareli Barosu’ndan “Aile Hukuk ve Mal Rejimi” Semineri

9
* Türkiye Barolar Birliği (TBB) ve Kırklareli Barosu işbirliği ile düzenlenen “Aile Hukuk ve Mal Rejimi” konulu seminer 27 Şubat 2011 Pazar günü Kırklareli’de yapıldı.


HABER MERKEZİ
Türkiye Barolar Birliği’nin (TBB) Meslek İçi Eğitim Seminerleri kapsamında Kırklareli Barosu ile ortaklaşa olarak düzenlenen “Aile Hukuk ve Mal Rejimi” konulu seminer 27 Şubat 2011 Pazar günü saat 13.30’te Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Eğitim Salonu’nda yapıldı.
Eğitim Semineri’ne; Kırklareli Cumhuriyet Başsavcısı Vekili İbrahim Can Demircioğlu, Kırklareli Barosu Başkanı Av. Göksel Okumuş, Türkiye Barolar Birliği Başkan Yardımcısı Av. Berra Besler, Türkiye Barolar Birliği Yürütme Kurulu Üyesi Av. Salih Akgül ile Kırklareli il genelinde görev yapmakta olan Avukatlar katıldı.
Kırklareli Barosu Başkanı Göksel Okumuş yaptığı açılış konuşmasında; Türkiye Barolar Birliği tarafından verilen bu tür eğitimlerin görev yapmakta olan Avukatlar açısından çok yararlı olduğunu belirtti. Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkan Yardımcısı Av. Berra Besler Türkiye Barolar Birliği tarafından ülke genelinde verilen eğitimler ve TBB’nin çalışmalarıyla ilgili bilgilendirmelerde bulundu. TBB Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Fonu (SYDF) Müdürü ve Sağlık Danışmanı Dr. Cengiz Yavuz’da TBB tarafından Avukatlara yapılan sosyal yardımlar ve sağlık yardımları konusunda katılımcılara bilgiler verdi.
Yapılan bilgilendirmelerin ardından Türkiye Barolar Birliği Yürütme Kurulu Üyesi Av. Salih Akgül’ün yöneticiliğini yaptığı  “Aile Hukuk ve Mal Rejimi” konulu seminere geçildi. Seminerde; İstanbul Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ebru Ceylan “Boşanma Davası İle İlgili Yeni Medeni Kanunun Getirdiği Yenilikler”,  İstanbul Barosu Avukatı Av. Ayça Özdoğan “Evlilikle Mallara Katılma Rejiminin Getirdiği Düzenlemeler” ve Ankara 10. Aile Mahkemesi Hakimi Mustafa Ateş “Yeni Medeni Kanunundaki Eşlerin Hukuki İşlemleriyle İlgili Düzenlemeler” konusunda açıklamalarda bulunuldu. (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here