Kırklareli Barosu Başkanı Av. Harun Saygılı mazbatasını aldı.

36
Kırklareli Barosu’nun 2012-2014 Dönemi’nin ardından..
HABER MERKEZİ
Kırklareli Barosu’nun 2012-2014 Dönemi’nin ardından Olağan Genel Kurul Toplantısı 18 Ekim 2014 Cumartesi günü Kırklareli Ticaret Borsası’nda yapıldı. Burada yapılan seçim ile 2 Dönem’dir Kırklareli Barosu Başkanlığı’nı yürüten mevcut Başkan Av. Harun Saygılı 3. Dönem içinde üyeler tarafından Başkan olarak tekrardan seçildi.
Baro Başkanı seçilen Av. Harun Saygılı, 22 Ekim 2014 Çarşamba günü saat 16.00’da Kırklareli Adliye Sarayı’nda düzenlenen törenle mazbatasını aldı. Başkan Av. Harun Saygılı’ya mazbatasını, Kırklareli Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Duran Baştürk verdi. Duran, Başkan Saygılı’ya hayırlı olsun diyerek görevinde başarılar diledi. 
Başkan Saygılı yaptığı konuşmasında; “Ben ve Arkadaşlarım Siz Genel Kurul Üyelerimin ortak irade ile aldığımız güç ile önümüzdeki 2 yıl içinde, vaat ettiklerimizi gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışacağız. Seçimde bize destek versin vermesin bütün meslektaşlarımıza aynı mesafede olacağız, hiçbir ayrım yapmayacağız. Bize verilen bu yetkiyi, Bize bu yetkiyi verenlerin istekleri ve talepleri doğrultusunda kullanacağız. Katılımcı bir yönetim anlayışı, şeffaf bir Baro idaresi sergileyeceğiz. Demokratik ve Laik Cumhuriyetimizin, Çağdaş Medeniyetler seviyesine çıkmasında, insan haklarında evrensel standartlarına ile yerleşmesinde, demokrasinin tüm kurum ve kuralları ile gelişmesinde, Hukukun Üstünlüğünün sağlanmasında, yargının tam bağımsız ve tam tarafsızlığının tesisinde üstümüze düşen sorumlulukların gereğini yapacağız. Bu seçim ile kazanan tek şey kurumumuz Baro Başkanlığı’dır. Seçime katılan destek veren vermeyen herkese çok teşekkür ediyorum. Yeni dönemin hepimize hayırlı olmasını diliyorum.” (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here