“Kırklareli adını öğreteceğiz”

9
01 Kasım 2009 Pazar günü Kırklarelispor-Kırklareli Sanayispor arasında oynanan maçta maçın bitimiyle birlikte bir takım olaylar çıkmıştı. Bu olayların faturası belli oldu. Kırklarelispor’dan Hakan ve Muhammed 3’er maç Tayfun ve Deniz ise 1’er maç ceza aldı.

HABER MERKEZİ

Cezalar ve önümüzdeki hafta oynanacak maç için açıklama yapan Volkan Can:”Tayfun ve Deniz’in bu hafta oynayacak olmaları sevindirici. Hakan ve Muhammed’inde 2’şer maçları kaldı. Onların yokluğuda bizim için önemli. Ama bizim için her ne olursa olsun sahaya 11 kişi çıktığımız sürece bir problem teşkil etmemeli. Tüm oyuncularıma güveniyorum. Hedefimiz şampiyonluk. Bu hafta oynanacak Vizespor maçınıda almak bu hedeflerden biri. Kazanacağız. İddialıyız” dedi.
Genel Menajer Emre Trak’ta yaptığı açıklamada;
” Kırklareli Sanayispor maçında çıkan olaylardan üzüntü duyduk. 2 oyuncumuzun birer maç ceza almaları sevindirici. Bu hafta oynayacak olmaları bizi rahatlattı. Futbolcu kardeşlerime güveniyorum. Liderliği sonuna kadar bırakmayacağımıza inanıyorum. 7 yıllık özleme son verip Kırklarelispor’u daha yukarılara taşıyacağız. İnşallah seneye Bölgesel Lig’de başarılı olacağız. Bugüne kadar tribünleri dolduran taraftarlara teşekkür ediyorum. Bu maçada tüm halkımız davetlidir. Her hafta tribünlerde en az 6-7bin seyirci görmek istiyoruz. Tribün desteği bizim için çok önemli. Herkes maddi manevi desteklerini esirgemedikçe bu takımla güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum. Bugün Trakya’yı üst seviye Liglerde temsil eden bir takım yok.
Trakya futbol konusunda son yıllarda çok geride kaldı. Türkiye’de Kırklareli’nin adını, İl olduğunu bile bilmeyen vatandaşlar var. Biz Türkiye’ye Kırklareli adını öğreteceğiz. Bunu futbolla başaracağız. Bugün Kırklarelispor 1. Lig’de olsa buraya Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe, Bursa gibi takımlar gelip maç yaptıklarında buranın adını herkes duyacak. Biz bunu başarmaya çalışıyoruz. Tabi bu tür şeyler destekle olur. Herkes elinden ne geliyorsa yapmalı. En azından sahaya gelip takımımızı alkışlamaları bizim için çok büyük itici güç. Şu an yakalanan bu güzel hava ile Kırklareli halkıyla el ele bu işi yapmanın zamanı gelmiştir yapacağız” dedi.(dy-ub)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here