“Kırım Kongo’ya Dikkat!”

0
* Kırklareli Halk Sağlığı Müdürü Dr. Çiğdem Cerit şuana kadar Kırklareli’de 3 Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı (KKKA) Vakası görüldüğünü bildirdi.
HABER MERKEZİ
Son yıllarda Türkiye geneli sıkça rastlanan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı (KKKA) Vakası Kırklareli’de de kendini gösteriyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde KKKA Şüphesi ile hastaneye başvuranlar arasında 3 kişiye KKKA Teşhisi konuldu. Bu kişilerin kırsal kesimde yaşayan veya kırsal kesime gezmeye, Pikniğe giden kişiler olduğu saptandı. KKKA Teşhisi konulan kişilerin; Kırklareli Kofçaz İlçesi’nden, Kırklareli Merkez Ürünlü Köyü’nden ve Lüleburgaz İlçesi’nden olduğu öğrenildi.
Kırklareli İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Çiğdem Cerit, KKKA Teşhisi konulan kişilerin sağlık durumlarının iyi olduğunu bildirerek; “Son günlerde Kırklareli’de KKKA Şüphesi ile hastanelerimize başvurular oluyor. Bunların 3 tanesine teşhis konuldu. Şuanda tedavileri devam ediyor ve sağlık durumları iyi. Özellikle kırsal kesimlerde hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın çok dikkatli olmaları gerekiyor” dedi. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here