Kırcı “Trafik cezasına faiz affı geliyor”

13
Babaeski Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Saim Kırcı, trafik cezaları ve motorlu taşıtlar vergisi (MTV) ile ilgili affın gündemde olduğunu belirtti şu açıklamalarda …….
HABER MERKEZİ
Babaeski Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Saim Kırcı, trafik cezaları ve motorlu taşıtlar vergisi (MTV) ile ilgili affın gündemde olduğunu belirtti şu açıklamalarda bulundu: “İşlediği trafik suçundan dolayı trafik para cezalarını ödemeyen veya dava açanlara, 31 Ekim 2013 tarihine kadar vergi dairesine başvuruda bulunmaları halinde, ‘özel bir avantaj’ sağlanacak. Başkan Kırcı, bu avantajdan faydalanmak için 31 Aralık 2010 tarihinden önce verilen ve 2 Ağustos 2013 tarihi itibarıyla vadesi geldiği halde ödenmemiş, trafik cezaları olanların yararlanabilecek” dedi. 
Kırcı konuşmasının devamında ise şunları kaydetti: “Bu kişiler, cezanın aslı üzerine her ay yüzde 5 oranında yürütülmüş faizi ödemekten kurtulacak ve sadece geciken tarihe denk gelen TÜFE ve ÜFE’nin ortalamasına göre 25 Kasım 2011 tarihine kadar hesaplanan faizi ödeyecek”dedi.  
Motorlu taşıtlar vergisi affının kapsamına ise, 1990 ve daha eski model olan taşıtların girdiğini önemle vurgulayan Babaeski Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Saim Kırcı,  bu taşıtların 31 Aralık 2014 tarihine kadar İl Özel İdaresi veya MKE hurda işletmesi müdürlüğüne teslim edilmesi suretiyle, taşıtın hurdaya çıkartılıp, kayıt ve tescillerinin sildirilmesi gerektiğini dile getirdi.
Başkan Kırcı son olarak bu durumda, ödenmemiş; MTV, gecikme zammı, gecikme faizi ve vergi cezalarının tamamı siliniyor. Ayrıca 28 Şubat 2009 tarihine kadar plakaya yazılan trafik cezaları da sıfırlanıyor. Bunun için de vergi dairelerine başvurmak gerekiyor” diyerek konuşmasını noktaladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here