“Kipa’yı istiyorum diye bir beyanım yok”

11
Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı geçen hafta yerel BİR gazetede yer alan “Başkan Kipa’yı istiyor” adlı haber ile ilgili yazılı bir mesaj yayınladı.

HABER MERKEZİ

Başkan Hacı mesajında “Kipa ile ilgili ne bir yerel gazeteye ne de Belediye Meclis Üyeleri’nden herhangi birisine Kipa’yı istiyorum diye bir beyanda bulunmadım.
Zaten böyle bir açıklama yapmamda mümkün değil. Çünkü Babaeski Belediye Başkanlığı resmi bir kuruluştur ve bu kuruluşta bazı kararların alınması için bir takım yasal süreçlerin yerine getirilmesi gerekmektedir.
Kipa’nın ilçemize açılması için öncelikle Belediye İmar Komisyonumuzca hazırlanacak olan raporun elimize gelmesi ön koşuldur. İmar Komisyonu’nun raporu geldikten sonra Belediye Meclis Üyelerimizle Kipa’nın ilçemize açılıp açılmamasını değerlendirebiliriz. Ben hiçbir Meclis Üyeme ne bu konu ne de ilçemizi ilgilendiren herhangi bir konu hakkında baskıda yapmadım hiçbir zamanda yapmam.
Çünkü Babaeski Belediye Meclisi demokratik bir meclistir ve tüm kararlar meclisimiz tarafından demokratik bir ortamda alınmaktadır” dedi.(ö.b.)
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.