Kibariye Pınarhisar’ı salladı.

13
Kibariye fanatikleri  ona  dokunabilmek için sahneye hücum etti.
HABER MERKEZİ
*Kibariye fanatikleri  ona  dokunabilmek için sahneye hücum etti.
*Festival Sanatçı Sinan Özen ve Belediye Başkanı Mustafa Cingöz’ün birlikte söylediği onuncu yıl marşı ile son buldu.
5.Pınarhisar Kültür Sanat ve Gençlik festivalinin birinci gününde Kolpa ile coşan Pınarhisarlılar, ikinci güne Serap Acar ve İsmail Madev konseriyle başladılar.
Kibariye’nin sahne almasını sabırsızlıkla bekleyen binlerce insan, Kibariye sahneye çıktığında tezahürat ve ıslıklarla yeri göğü inlettiler. Kibariye fanatikleri ona dokunabilmek için sahneye hücum ettiler. Güvenlik duvarını aşan bazı fanatik hayranlar sahneye ulaştı. Polis ve Güvenlik Kibariye sevgisinden çılgına dönen bu insanları güçlükle sahneden indirdiler. 
Kibariye konserine başladığında kulakları sağır eden ıslık ve tezahüratlar uzun süre devam etti.
 Kibariye damar şarkılar olarak tabir ettiği şarkılarını söylerken izleyenler adeta kendilerinden geçtiler.
Büyük bir izdihamın yaşandığı konserde sahne önünde bulunan, ezilme tehlikesi yaşayan yaşlı ve çocuk izleyiciler  Belediye Başkanı Mustafa Cingöz’ün talimatıyla güvenlik çemberine alındılar. 
Gece saat 01.00’e kadar devam eden konserde, Kibariye kelimenin tam anlamıyla Pınarhisar’ı salladı ve Pınarhisarlılara unutulmaz bir gece yaşattı.
Festivalin son gününde, Kırklareli İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aktaş ve Vize Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz’da Belediye Başkanı Mustafa Cingöz’ün konuğu olarak konseri Başkan Cingöz’le birlikte izlediler. 
Gece Yetenek Sizsiniz de, 64 yarışmacı içinde yarı finale kalan Huduni Hüseyin’in sihirbazlık gösterileriyle başladı.  Huduni Hüseyin gösterileriyle izleyenleri hayret içinde bıraktı. Huduni Hüseyin’in ardından sahneye gelen Nadide Sultan, hareketli şarkılarıyla büyük beğeni kazandı.
Gecenin finalinde Sinan Özen sahne aldı. Sinan Özen’in duygusal şarkılarıyla başladığı konserinde Belediye Başkanı Mustafa Cingöz ve eşi dans etti. 
Özen duygusal şarkılardan hareketli şarkılara geçtiğinde bütün Pınarhisar ayaktaydı sanatçı Özen protokol dahil izleyen herkesi oynattı. 
Belediye Başkanı Mustafa Cingöz sanatçılar için yapılan plaket törenin de Pınarhisar halkına hitaben yaptığı konuşma da, Pınarhisar için 10 yılda yapılması zor olan hizmetleri 5 yıla sığdırdıklarını, bu hizmetleri iktidarın gücüyle değil, Pınarhisarlıların gücü ve desteği ile gerçekleştirdiklerini söyledi.
Gece finalinde, Sinan Özen ve Belediye Başkanı Mustafa Cingöz birlikte sahnede onuncu yıl marşını okurken,  genç yaşlı binlerce Pınarhisarlı da onlara eşlik etti ve  muhteşem bir havai fişek gösterisi ile yer gök inledi. (Faruk Ceylan-Erdoğan Şendir)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here