KİAD’tan Portekiz’de iş fırsatları

14
Kırklareli İş Adamları Derneği (KİAD) Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON ) tarafından organize edilen ve yurt dışına açılmayı düşünen iş adamları için büyük bir fırsat olan “Portekizce Konuşulan Ülkelerdeki İş Fırsatlar” adlı programa katılıyor.
HABER MERKEZİ
Program hakkında bilgi veren KİAD Başkanı Emre Yurdakul; “Türkiye’nin genç sivil toplum kuruluşlarından biri üst çatı kuruluşumuz Türkiye İş Adamları ve Sanayiciler Konfederasyonu. 2005 yılı sonunda Anadolu ve İstanbul’daki iş adamlarının güçlerini birleştirmesiyle faaliyete başlayan TUSKON, kısa sürede çok önemli projelere imza attı. Afrika, Avrasya ve Pasifik’ten iş adamlarını, yatırımcıları, düzenlediği iş zirveleriyle Türk girişimcilerin ayağına getirdi. Bizlerde zaman zaman bu programların birer parçası olmaktan hem zevk duyduk hemde programlar sayesinde bilgi birikim ve tecrübelerimiz arttı. Daha önce neredeyse hiç ticaret yapmadığımız ülkeler, bu zirveler aracılığı ile Türkiye’nin yeni pazarları hâline geldi. Dış ticaret zirveleri sadece ülke içinde değil, ülke dışında da büyük ses getirdi. Bazı ülkeler aynı zirveyi kendileri de düzenleyebilmek için bugün TUSKON’un birikimlerinden faydalanma talebinde bulunuyor.  
Şu zamana kadar Dünyanın 140 ülkesini aşkın yerlerden iş adamlarıyla iş zirveleri yaptık. Birçok ülkeye iş ve araştırma gezileri düzenledik. Birçok ülkeden gelen uzmanlardan o ülkelere ait bilgiler edindik. Şimdi ise bugün Portekizce Konuşulan Ülkeler İş Konseyi Başkan Yardımcısı’nın da katılacağı bir program düzenlendi. Programda Portekizce konuşan ülkelerdeki yatırım fırsatları üzerine sunum yapılacak. Üye işadamlarımız Portekizce konuşulan ülkelerde Angola, Brezilya, Doğu Timor, Gine Bissau, Mozambik, Portekiz, São Tomé ve Príncipe, Yeşil Burun Adaları gibi ülkelerde yatırım konusunda bilgi sahibi olma fırsatı bulacaklar. Daha sonrada ismi gecen ülkelere ziyarete gitmek veya oralarda iş yapmak isteyen iş adamlarımızı da o ülkelerdeki en iyi iş adamlarıyla bir araya getiriyoruz” dedi. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here