Kesimoğlu; “İnönü adı ilelebet yaşayacak”

10
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu: “İnönü adı da, Cumhuriyetimiz de ilelebet yaşayacaktır” diyerek yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
HABER MERKEZİ‏
 
“Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün yakın silah arkadaşı, 2. Cumhurbaşkanımız, partimizin 2. Genel Başkanı, Lozan’ı dolayısıyla ülkemizin tapu senedini imzalayan İsmet İnönü’yü aramızdan ayrılışının 38. Yılı’nda saygı ve özlemle anıyorum. 
 Ülkemizin siyasal, sosyal, ekonomik tarihine, gelişmişliğine damga vurmuş büyük insan, demokrasi tarihimizin en önemli adımlarını atan, dünyanın gördüğü en büyük yıkımlardan biri olan 2. Dünya Savaşından ülkemizi koruyan liderimiz İnönü’ye bugün her zamankinden daha çok ihtiyacımız vardır. 
Bugün İsmet İnönü’ye pervasızca saldıranların tek amacı Cumhuriyetimizle hesaplaşmaktır. Bizler İsmet İnönü’ye, Cumhuriyet’e ve de Cumhuriyet Devrimlerine saldıranların karşısında bu değerlerin yılmaz savunucusu olarak dimdik durdukça, İnönü adı da, Cumhuriyetimiz de ilelebet yaşayacaktır.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here