Kesilen cezalar da caydırıcı olmuyor

9
* Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Ekipleri tarafından Haziran ayı içerisinde yapılan kontrollerde kusurlu bulunan 2 bin 280 araca toplam 354 bin 841 TL para cezası kesildi.

HABER MERKEZİ
Trafik güvenliğin arttırılması amacıyla Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Ekipleri gece gündüz demeden çalışıyorlar. Vatandaşların rahat ve huzurlu bir şekilde gidecekleri yerlere ulaşmalarını temin etmek amacıyla yapılan çalışmalara rağmen araç sürücüleri trafik kurallarına uymamakta ısrar ettikleri Emniyet Müdürlüğü tarafından aylık olarak hazırlanan raporlardan anlaşılıyor.
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Ekipleri tarafından Haziran ayı içerisinde toplam 11 619 araç kontrol edilirken, bunlardan kusurlu bulunan 2 bin 280 araç sürücüsüne toplam 354 bin 841 TL para cezası tatbik edildi. Haziran ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 122 sürücü Mahkemeye sevk edilirken,  267 araçta trafikten men edilip, 74 sürücünün ehliyetine el konuldu.
Alınan tüm bu etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle Haziran ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam; 42 Maddi Hasarlı, 34 Yaralamalı ve 2 Ölümlü olmak üzere toplam 78 Trafik Kazası meydana geldi. Bu kazalarda toplam 1 milyon 272 bin 970 TL’lik maddi hasar oluşurken, 51 vatandaşımız yaralandı, 5 vatandaşımızda hayatını kaybetti.
Her yıl meydana gelen ortalama 1 milyon adet trafik kazasının en önemli 4 etkenlerinden olan “Hız Limitlerine Uymama”, “Hatalı Sollama”, “Öndeki Aracı Yakın Takip Etme” ile “Alkollü, Yorgun ve Uykusuz Araç Kullanma” gibi yanlışlardan uzak durulması vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği açısından önem arz ediyor.
İlimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin korunmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirlerin arttırılarak, aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürmeye devam ediyor. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here