Keplerini fırlattılar, yeni hayatlarına başladılar

10
2009-2010 Eğitim Öğretim yılında Kırklareli Üniversitesi’nden (KLÜ) diploma almayı hak kazanan 1200 öğrenci, hep birlikte keplerini havaya atarak mezuniyetlerini kutladı.


* HABER MERKEZİ
Kırklareli Üniversitesi’nin (KLÜ) Mezuniyet Töreni 21 Mayıs 2010 Cuma günü saat 17.00’da Kırklareli Atatürk Stadyumu’nda düzenlendi. 2009-2010 Eğitim Öğretim Yılında Kırklareli Üniversitesinden diploma almayı hak kazanan 1200 öğrenci, hep birlikte keplerini havaya atarak mezuniyetlerini kutladı.
Düzenlenen Mezuniyet Töreni’ne; Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu, Kırklareli Belediye Başkan Vekili Ünal Başkur, Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, İl Emniyet Müdürü M. Behzat Canbazoğlu, Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleri, Öğretim Görevlileri, öğrenciler ve veliler katıldı.
* “Okul bitmedi, daha büyük okula başlıyorsunuz”
Yaklaşık 5 bin kişinin katılımıyla gerçekleşen Mezuniyet Töreni’nde, konuşma yapan Vali Cengiz Aydoğdu, asıl okulun ve öğrenciliğin şimdi başladığını, başlanılan bu hayat okulunda ömür boyu öğrenciliği becerebilenlerin başarılı olacağını belirterek;
 “ Kıymetli konuklar, sevgili öğrenciler, değerli veliler. Biraz sonra bu mezunlarımız diplomalarını alacaklar. Diploma size iki şeyi söyler. Birinci söylediği, evet okul bitti. İkincisi ise bu birinci söylediğinin yalan olduğunu.
Okul bitmedi, daha büyük okula başlıyorsunuz. Hayat okulu. Bu hayat okulundan mezuniyet yok ve bu hayat okulunda her zaman öğrenci olarak kalabilmeyi becerebilenler ancak başarıyla mezun oluyor. Bugün sizler için okul bitmedi. Aldığınız diplomanın sizlere gerçekte söylediği, hayata, okula yeni başladığınızdır. Başladığınız bu okulda bütün ömrünüz buyunca öğrenci olmaya devam ederseniz, başarılı olacaksınız. Hepinize yeni hayat okulunda başarılar diliyorum.”dedi.
* “Her mezunumuz üniversitemizin temsilcisidir”
Törende konuşma yapan Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç’da şunları kaydetti:
“Ülkemiz böyle güzel insanları kazanmıştır. Bu güzel gençler ülkemize, milletimize, devletimize ve bütün insanlığa çok büyük hizmetler sunacaklar. Bu genç kardeşlerimiz her zaman bizim hatıramızda yaşayacak ve bulundukları her ortamda bizim üniversitemizi temsil edeceklerdir. Her mezunumuz üniversitemizin temsilcisidir. Genç kardeşlerimizi her ne kadar mutlulukla, heyecanla mezun etsek de elbette hayatın gerçekleriyle karşı karşıya bulunacaklardır. İnanıyoruz ki buradan aldıkları bilgiyle, kararlılıkla her şeyin üstesinden geleceklerdir. Dünyayı yakından takip ederek, ülkemizi de takip ederek her günümüzü değerlendirmeliyiz. Hayat geç kalanları asla affetmemektedir. Dolayısıyla ülkemiz adına bütün dünya adına gerçekleri bilerek asla geç kalmayacağız ve fırsatları zamanında elde etmesini bileceğiz.”
* Dereceye girenlere ödülleri ve Mezuniyet Belgeleri verildi
Yapılan konuşmaların ardından, 2009-2010 Eğitim Öğretim Yılında Kırklareli Üniversitesi’nden birincilikle mezun olan Pınarhisar Meslek Yüksek Okulu öğrencisi Yıldız Güney’e ödülünü ve Mezuniyet Belgesi’ni Vali Cengiz Aydoğdu verdi.
Kırklareli Üniversitesi’nden ikincilikle mezun olan Pınarhisar Meslek Yüksek Okulu öğrencisi Abdullah Gürsoy’a ödülünü ve Mezuniyet Belgesi’ni Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç verirken, üçüncülüğü ise Babaeski Meslek Yüksek Okulu öğrencisi Hatice Erdemli ve Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu öğrencisi Hasan Coşkun paylaştı. Erdemli ve Coşkun da ödüllünü ve Mezuniyet Belgesi’ni Belediye Başkan Vekili Ünal Başkur ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gülfettin Çelik’in elinden aldı.
Ödül ve Mezuniyet Belgeleri’nin verilmesinin ardından, mezun olan öğrenciler hep bir ağızdan Mezuniyet Andı’nı okuyarak, mezun olan öğrenciler keplerini havaya fırlattı. Mezuniyet Töreni ikram ve konserlerle son buldu. (u.e.)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here