Kent Konseyi Türk Sanat Müziği Korosu gönülleri fethetti

21
Kırklareli’nin Babaeski Belediyesi Kent Konseyi Türk Sanat Müziği
Korumuz 17-18 Mart 2011 tarihleri arasında İlçe Protokolü ve Babaeski
Halkına verdikleri konserler ile Türk Sanat Müziği Severlerin
gönüllerini fethetti.

HABER MERKEZİ

Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı konserler sonrası  yaptığı açıklamada şunları belirtti:
 “Belediyeler artık sadece yol, su, temizlik, alt yapı, park bahçeler gibi temel kamu hizmetlerinin ötesine geçerek kültürel ve sanatsal etkinlikler gibi sosyal alanda da vatandaşlarına hizmetler sunmalıdırlar.
Babaeski  Belediye Başkanlığı olarak organize ettiğimiz sinema festivali, tiyatro oyunları, çocuklarımıza yönelik düzenlemiş olduğumuz bale kursu, Belediye Tiyatro Kulübünün kurulması, Tarım Festivali süresince gerçekleştirdiğimiz kültürel etkinlikler, bu ay ve Nisan ayı içerisinde ilçemizde düzenlenecek olan Uluslar arası kukla festivali, geçen hafta açılışını yaptığımız ahşap rölyef sanatı sergisi, Kent Konseyi bünyesinde geçen yıl oluşturduğumuz ve bizlere Türk Sanat Müziğinin  unutulmaz eserlerini dinleten Türk Sanat Müziği Koromuzun çalışmaları, yıl içerisinde düzenlediğimiz çeşitli konserler, kültürel ve sosyal faaliyetlere ne kadar önem verdiğimizin en önemli göstergesidir.
Kültürümüzü, kültürel değerlerimizi yaşatma ve koruma amacı güden Babaeski Belediyesi, bundan sonrada kültürel, sanatsal faaliyetlerini arttırarak devam ettirecektir. Ulu önderimiz ‘Mustafa Kemal Atatürk’ün’ Bir millet sanattan ve sanatkârdan mahrumsa tam bir hayata sahip olamaz” Sözleri bizler için yol haritası olacaktır. Sanat sahip çıkıldıkça büyür ve gelişir. Kültür ve Sanat bir toplumun en değerli hazinesidir. Biz bu hazineye en iyi şekilde sahip çıkacağız.
Sanat bütün toplumlar için kültürel bir dayanışmadır. İlçemizin geçmişinden gelen sanatsal kültürünü çok iyi biliyoruz. Biz bu kültürel zenginliklerimizi modernleştirerek geleceğe taşımak ve 7’den 77’ye herkesi bu kültürün içine dahil etmeyi arzuluyoruz. Babaeski sadece altyapı, temizlik yönünden değil aynı zamanda düzenlediği kültürel, sanatsal faaliyetler ile Avrupa Kenti olacaktır.
Koromuzun kurulmasında emeği geçen Babaeski Belediyesi Kent Konseyi Yönetimine, Türk Sanat Müziğimizin yaşatılmasına katkıda bulunan, bizleri geçmişe götüren, gönlümüzün pasını silen  müzisyenlerimize, koro elemanlarımıza, konsere katılan ve her şarkıya eşlik eden siz değerli dinleyicilere  çok teşekkür ederim." (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here