Kent Bilgi Sistemi hayata geçiriliyor

34
Tekirdağ Belediyesi Kent Bilgi Sistemi’ni hayata geçiriyor.

HABER MERKEZİ
Belediye’nin anlaşma sağladığı SAMPAŞ A.Ş Yöneticileri AKOS Projesi’nin hedefleri, AKOS’un temelini oluşturan konumsal bilginin önemi, Akos’un bileşenleri, Akos’ta Bilgi kullanımı, Okas’un belediyeye ve Kentliye faydaları konularında Belediye Meclis Salonu’nda toplantı düzenleyerek Başkan Op. Dr. Adem Dalgıç, Belediye başkan yardımcıları ve Birim müdürlerini bilgilendirdiler.
Tekirdağ Belediyesinde Proje Yöneticisi olarak Belediye Başkan Yardımcısı Haldun Güler oldu. Sampaş’ta da Proje Yöneticisi Özgür Yenil seçilirken Proje koordinatörü Şahin Begiç oldu. Kent Bilgi Sistemi Projeleri’nin kendi yapısı içinde AKOS (Akıllı Kent Otomasyon Sistemi)olarak adlandırıldığı belirtilirken AKOS’un E-Türkiye sürecinde Yasalar, Yönetmelikler, Standartlar baz alınarak paylaşan, katılan, denetleyen, uygar bir kent yapısının oluşturulması projesi olduğu açıklandı.
Yetkililer AKOS faaliyete geçtiği zaman Belediye ve hizmetlerine mekandan bağımsız olarak ulaşabilme imkanı, Kent yaşamını kolaylaştıran uygulamalar, Standart ve herkese eşit hizmet, Hizmet süreçlerindeki bilgi eksikliği ve koordinasyonsuzluktan kaynaklanan bürokrasinin ortadan kalkması, bilgiye dayalı hizmet sunumu ve kent yönetimine katılım konularında vatandaşlara fayda sağlayacağını söylediler. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here