Keman Kursu 14 Ağustos’ta sona eriyor

27
* “Okullar Hayat Olsun Yaz Etkinlikleri” kapsamında 07-14 yaş öğrenciler için Kırklareli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından açılan “Keman Kursu” sona eriyor.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Halka Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü’nün “Okullar Hayat Olsun Yaz Etkinlikleri” kapsamında 07-14 yaş öğrenciler için açtığı Kurslarla, öğrenciler yaz tatillerini hem eğlenceli bir hale getiriyorlar, hemde yeni arkadaşlıklar ediniyorlar. Bugüne kadar Açtığı Kurslarda başarılı olan kursiyerlere yeni iş imkânı sağlayan, Kırklareli Halk Eğitim Merkezi Yaz Ayı’nda çocuklara yönelik değişik kurslar açarak, çocukların yaz tatilinde yeni bir şeyler öğrenmesine yardımcı oluyor.
“Okullar Hayat Olsun Yaz Etkinlikleri” kapsamında Kırklareli Halk Eğitim Merkezi’nde 120 saat süren 3 İngilizce Kursu’nun yanı sıra Keman, Keman, Gitar, Yüzme ve Resim Kursları açıldı. Kırklareli Halk Eğitim Merkezi ve A.S.O Müdürü Hayati Çapa, yaz etkinlikleri kapsamında 07-14 yaş öğrenciler açılan kurslarda İngilizceden sonra gitar ve keman çalmayı öğrendiklerini belirterek şunları kaydetti;
“Kırklareli Halk Eğitim Merkezi ve A.S.O Müdürlüğü olarak Yaz Etkinlikleri kapsamında, 07-14 yaş öğrencilerimiz için 120 saatlik 8 kurs açtık. Kurslarımızın planlamasını yaparken, yoğun geçen okul günlerinden sonra çocuklarımızın tatillerinde hem öğrenip, hem de eğlenebilecekleri kurslar olmasına özen gösterdik bu kapsamda 3 İngilizce, keman, gitar, yüzme, resim kurslarımızı açtık. Enstrüman çalma kurslarının açılmasını özellikle istedik çünkü, enstrüman çalmayı öğrenmenin kişiye sağladığı faydalar sayılamayacak kadar fazla. Her şeyden önce çocukların zekâ gelişimine katkısı büyük bu da ders başarısına olumlu katkı yapıyor. Yıl içinde öğrencinin yüklendiği stresini atmasına, rahatlamasına yardımcı oluyor. Öğrencilerimizin kurduğu arkadaşlıklarla sosyal yönden güçlenmesini sağlıyor. Öğrencinin kendine olan özgüvenini arttırıyor. Öğrencinin yeni ders yılı için motivasyonunu arttırıyor. 
Keman ve gitar kurslarına gösterilen ilgi yoğun oldu. 120 saatlik Keman kursumuz 09.07.2014 tarihinde başladı. Kursumuz 14 Ağustos 2014 tarihinde sona erecek. Müzik öğretmeni Gözde Göktürk tarafından verilmekte olan kursumuza 24 öğrencimiz katıldı. Açılan bu kurslarda öğrencilerimizin yaz tatilini iyi bir şekilde değerlendirerek hem yeni bir şeyler öğrendiler hemde yeni arkadaşlıklar edinerek yaz tatillerini sıkılmadan geçirme fırsatı buldular.” (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here