Keçeci; “Hibe Programı kapsamında 29 proje faaliyete geçirildi”

13
* Kırklareli İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Hakan Keçeci KKYDP kapsamında yapılarak faaliyete geçen Koyunculuk İşletmesi’nde incelemelerde bulundu.

HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Hakan Keçeci, 2006 yılından itibaren Bakanlık uygulamaya konulan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) kapsamında, 31 Mart 2014 tarihinde İlimiz Merkez İlçeye bağlı Armağan Köyü’nde yapımı tamamlanan Hediye Efe Koyunculuk İşletmesi’ni ziyaret etti.
Yapımı tamamlanan tesis hakkında bilgi alan Dr. Hakan Keçeci daha sonra İşletmeye temin edilen Koyun ırkı, KKYDP kapsamında yapılan Çatı Sistemi, Yemleme Üniteleri, Otomatik Suluk Sistemi, Seyyar Süt Sağım Ünitesi, Yeni doğan bölmesi, Anaç Koyun Bölmesi, Yem depoları gibi kısımları gezmiştir. 500 baş kapasiteli işletmede, tesisin tamamlanmasının ardından yatırımcı tarafından 264 adet Anaç Koyun temin edilmiş olup, İşletmede hali hazırda doğumların da devam ettiği görüldü.
Ziyaret sonrası memnuniyetini dile getiren İl Müdürü Dr. Hakan Keçeci, Bakanlık tarafından uygulanan Hibe Programı kapsamında 2013 sonu itibarı ile 29 projenin faaliyete geçirildiğini, her uygulanan projenin İlimiz için bir değer olduğunu, bu ve buna benzer modern tesis ve işletmelerin artması gerektiğini, üreticilerin ve yatırımcıların Bakanlıkça uygulanan her türlü tarımsal projelerde Hibe Programları’ndan faydalanmalarını dile getirerek,  bu konularda da İl Müdürlüğü olarak sürekli gayret ve çaba içerisinde olduklarını ifade etti. (Savaş Eskici).

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here