Kazancının 4’te 1’ini sokak hayvanlarına harcıyor

18
Kırklareli merkez ilçede hizmet vermekte olan Dibek Kahvesi sahibi hayvan dostu Ahmet Akansu kazancının 4’te 1’ini sokak hayvanlarına harcıyor.
HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçede hizmet vermekte olan Dibek Kahvesi sahibi hayvan dostu Ahmet Akansu kazancının 4’te 1’ini sokak hayvanlarına harcıyor.
Geçtiğimiz günlerde  “Küfre Hayır”  Kampanyası ile dikkat çeken Ahmet Akansu, küfrün kültürünün olmadığını ve kültürü yok ettiğini, kültür yok olursa Milletin yok olacağını söyleyerek buna dikkat çekmek amacı ile işyerinde böyle bir kampanya başlattığını açıklayan Ahmet Akansu, havaların soğuması ile birlikte kedi köpek ve kuşların aç susuz kalmamaları için tedbir aldığını, satın aldığı plastik kaplarda ki suları şehrin muhtelif yerlerine bıraktığını ve kuşlar için çuvallarla kuş yemi, kedi ve köpekler için de tavukçulardan satın aldığı ciğer, tavuk eti ve kasaptan aldığı et ve kemikleri de dipfrize depoladığını, her gün sabah namazında kalkarak sokak hayvanlarının karnını doyurduğunu, kuşlar için de yemleri kuşların geldiği bölgelere bıraktığını söyledi.
Kuşlar ve sokak hayvanları için kazancının 4’te 1’ini ayıran Dibek Kahvesi İşletmecisi Ahmet Akansu gazetemize şu açıklamada bulundu;
“Havaların soğuması ile sokak hayvanlarının yiyecek ve içecek bulması da zorlaşıyor.  Hayvanlar maalesef ne acıktığını, ne de susadığını söyleyebiliyor. Her gün onlarca sokak hayvanı açlık ve susuzluktan ölüyor. Kediler susuzluğa en fazla 2-3 gün, açlığa ise en fazla 1 hafta dayanabilir. Köpeklerde açlığa dayanma süresi 3 hafta kadar olup, susuzluğa dayanma süresi azami 1 haftadır.
Ağzı, dili olup konuşamayan bu canlıları da yüce Mevla yarattı. Onlar açlığını, susuzluğunu söyleyemiyorlar. Birçok sokak hayvanı özellikle kış aylarında açlık ve susuzluktan ölüyor.  Bu konu da duyarlı insanlarımızı tenzih ediyorum ama bu durum birçok insanında umurunda olmuyor.  Ben insan olarak gücüm oranında çaresiz sokak hayvanlarına sahip çıkmayı kendime vazife edindim. Dileğim herkesin bu konuda duyarlı olarak imkânlar nispetinde çaresiz ve kimsesiz sokak hayvanlarının yaşaması için gayret göstermesidir” dedi.  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here