Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker, kazaen çenesinden vuruldu

16
Kırklareli’nin Pınarhisar ilçesine bağlı Kaynarca Beldesi Belediye Başkanı Serdar Türker, Jandarma Karakolu’nda görevli astsubay tarafından kazaen vuruldu…
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Pınarhisar ilçesine bağlı Kaynarca Beldesi Belediye Başkanı Serdar Türker, Jandarma Karakolu’nda görevli astsubay tarafından kazaen vuruldu. 
Aldığımız bilgilere göre; Başkan Türker, Beldede bir düğünde çıkan kavgada gözaltına alınan kişinin durumunu öğrenmek üzere Pınarhisar Jandarma Karakolu’na gitti.  Karakolda görevli Astsubay M.E., gözaltına alınan şüphelinin üzerinden çıkan silahı kontrol ederken silah ateş aldı. Kurşun Türker’in çenesine isabet etti. Yaralanan Türker, ambulansla Pınarhisar Devlet Hastanesi’ne götürüldü. İlk müdahalenin ardından Kırklareli Devlet Hastanesi’ne sevk edilen Başkan Serdar Türker daha sonra çenesindeki kurşunun çıkarılması için Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne kaldırıldı. 
Kazaen çenesinden yaralanan Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker’i Devlet Hastanesi’nde ziyaret eden Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, yaptığı açıklamada, Türker’in sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti.
Başkan Kesimoğlu, düğünde alkollü bir kişinin çevredeki vatandaşlara rahatsızlık vermesi ve belinde silah bulunması nedeniyle Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker’in durumu Jandarma Ekipleri’ne haber verdiğini daha sonra bilgi almak için karakola gittiğini, Karakolda görevli Astsubay M.E. yakalanan şahsın silahını kontrol ederken, silahın ateş aldığını ve Belediye Başkanı Türker’in kazaen çenesinden vurulduğunu söyledi. 
Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker’in çenesinde ki kurşunun ameliyatla çıkarıldığı, sağlık durumunun iyi olduğu, şu an itibari ile Edirne Tıp Fakültesi Plastik Cerrahi Bölümü’nde tedavi gördüğü, eşi ile yaptığımız telefon görüşmesinden öğrenildi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here