Kayalı Kampüsü Spor Salonu’na “Vali Mustafa Yaman ismi verildi

56
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’ın Kırklareli Üniversitesi’ne (KLÜ) bugüne kadar sunduğu büyük katkılar ve göstermiş olduğu yakın ilginin üniversitenin hatırasında daima yaşatılması ve hayırla anılması vesilesiyle,…
HABER MERKEZİ
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’ın Kırklareli Üniversitesi’ne (KLÜ) bugüne kadar sunduğu büyük katkılar ve göstermiş olduğu yakın ilginin üniversitenin hatırasında daima yaşatılması ve hayırla anılması vesilesiyle, 06 Mart 2014 Tarih ve 56 Sayılı Üniversite Senato Kararı gereğince Kayalı Kampüsü’nde yapımı tamamlanan Kapalı Spor Salonu’nun adının “Vali Mustafa Yaman Kapalı Spor Salonu” olarak belirlenmesine oy birliği ile karar verilmişti.
Alınan bu kararın Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’a sunulması için 23 Eylül 2014 Salı günü saat 15.00’da Kırklareli Üniversitesi Kayalı Kampüsü’nde program düzenlendi. Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç tarafından Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’a adının verildiği Kapalı Spor Salonu önünde Karar Metni’ni verildi. Vali Yaman kendisinin adının verildiği Spor Salonu’nu gezdi. Ardından Kampüsün Toplantı Salonu’nda düzenlenen programa geçildi.
* Rektör Prof. Dr. Aykaç; “Sayın Valimiz ismi ile üniversitemizde daima yaşayacak”
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, Rektör Yardımcıları, Dekanlar, Öğretim Görevlileri, Kırklareli İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay, Kırklareli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz ve üniversite öğrencilerin katıldığı törenin açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Aykaç şunları kaydetti:
“Sayın valimizin gelmiş olduğu günden beri üniversitemize sayılamayacak kadar çok olan destekleri büyük bir şükranla andık. Bugünde bunların küçük bir sembolü olarak kabul edeceğimiz Kapalı Spor Salonu’nun ismini Senato kararı ile “Vali Mustafa Yaman Kapalı Spor Salonu” olarak belirledik. Salonumuzun ismiyle birlikte açılması salona ulaşan yolun yapımında aksaklık oluşmasından dolayı biraz gecikti. Bizim arzumuz bir spor etkinliği ile açılışı gerçekleştirmekti. Bunu da 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılına ayarlamıştık. Ama tam Sayın Valimizin tayinin çıkmasına denk geldi. Bizde valimizin bize vermiş olduğu katkılara teşekkür niteliğinde olarak Sayın Valimizin isminin Kapalı Spor Salonu’na verildiğini kamuoyuna duyurmak herkesle paylaşmak arzusuyla toplanmış bulunuyoruz.
Mekan olarak ta olsa da ayrılıklar zor. Sayın Valimizde bizden mekan olara ayrılıyor. Valimiz gönlümüzde hep olacaktır. Gönüllerimize dokundu, Kırklareli’nin gönlünü kazandı. Üniversitemizin hafızasında ve hatırasında çok ayrı bir yeri bulunuyor. 3.5 yıldan beri üniversitemizin bütün meseleleriyle yakından ilgilendi. Üniversitemizin en büyük hamisi, koruyucusu oldu. Biz hiç unutmayacağız. Kırklareli Üniversitesi’nin geleceğinde de hiç unutulmayacak. Eserleriyle yaşayacağız. Sayın Valimize sağlık ve afiyette daim olmasını diliyoruz. Hizmet ettiği yerlerde büyük başarılara ermesini temenni ediyoruz. Gittikten sonrada bize vakit ayırıp etkinliklerimize katılmasını istiyorum.
* Kırklareli Valisi Yaman; “Yapılan jetsen dolayı son derece mutlu oldum”
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’da yaptığı konuşmasında Rektör Prof. Dr. Aykaç’ın duygusal içerikli yaptığı konuşmasından çok etkilendiğini inşallah söylenen sözlere layık olduğunu belirterek şunları kaydetti:
“Nisan 2011’de buraya geldim Tunceli’deydim Tunceli’den Giresun Valiliği’ne geldim. Giresun Valiliği’nden de buraya geldim. 3,5 yılı aşkın bir süredir de sizinle beraberim tabi Rektör Hocam da çok sevdiği için duygusal bir konuşma yaptı inşallah layık olmuşuzdur ve bundan sonra da milletimize layık olmaya çalışacağız. Burada ciddi kamu yatırımı yapıldı. Hükümet buraya yaklaşık 4-4,5 milyar TL. bir hizmeti var bu şehre. Bunun 3 milyar TL.’lik hizmeti benim zamanımda gerçekleştirildi ve açıldı. Bunları bir kısmınız biliyorsunuzdur. Sayın Başbakanımız şimdiki Sayın Cumhurbaşkanımız bir sürü yer açtılar. Eğitime büyük katkılarımız oldu yeni dersliklerimiz var, yeni binalarımız var, yeni yurtlar yapıyoruz, Sağlık konusunda bir sürü sıkıntıyı gidermiş olduk. Lüleburgaz, Vize ve Pınarhisar’da hastanelerin ihaleleri yapıldı. Babaeski Devlet Hastanesi açıldı. Ağız Diş Tedavi Merkezimiz 29 Ekim’de açılacak. Hastanede gelecek sene açılacak inşallah. Yeni gelen öğrenciler bilmeyebilir ama Öğrenci Kulüpleri’nin programının çoğuna bizzat katıldım. Çoğu arkadaşınızı şahsen biliyorum, ismen çoğu arkadaşınızı biliyorum. Yurt problemlerinizi çözmeye çalışıyorum Kredi ve Yurtlar Kurumu’na hocamla beraber arsa tahsisi yapıldı. Ayrıca onu da bilin Milli Savunma Lojmanları’nı sizin adınıza istedim. İnşallah o da gerçekleşirse Kredi Yurtlar Kurumu ile beraber oraya da Yurt yapma imkânı olacak. Her fırsatta sizde olan sıkıntıları gidermeye çalıştık. Bir helalleşme imkânı verdi hocam. Hakkınızı helal edin eğer bende hakkınız varsa bende helal edeyim hocam ve değerli hocalarım haklarını helal etsinler. Mütevazı desteklerimize kendisi çok büyük bir jest yaparak bir tesise ismimi verdi. Başta Rektör Hocam değerli Hocalarım, değerli mesai arkadaşlarım ve siz değerli kardeşlerim olmak üzere hepinizden hakkınızı helal etmenizi istiyorum hepinize saygılar sunuyorum” dedi. 
Yapılan konuşmaların ardından Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’a bir buket çiçek ile Yağlı Boya Tablo hediye etti. (Savaş Eskici)  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here