Karete’de ilk 3’e girip, Yarı Final’e kaldılar

17
Müsabakaları 15-16 Mart 2014 tarihlerinde Kırklareli’nin Lüleburgaz İlçesi Spor Salonu’nda yapıldı. Karate Müsabakaları Kata ve Kumite olmak üzere 2 Kategori’de yapıldı.

 

HABER MERKEZİ
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığı Anadolu Yıldızlar Ligi Karate Yarıfinal Müsabakaları 15-16 Mart 2014 tarihlerinde Kırklareli’nin Lüleburgaz İlçesi Spor Salonu’nda yapıldı. Karate Müsabakaları Kata ve Kumite olmak üzere 2 Kategori’de yapıldı.
Müsabakalara Marmara ve Ege Bölgesi’nden Sakarya, Kocaeli, İstanbul Avrupa, İstanbul Anadolu, Bursa, Balıkesir, İzmir, Muğla, Denizli, Uşak, Manisa, Aydın, Eskişehir ve Kırklareli Lüleburgaz İlleri’nden daha önce yapılan Grup Müsabakaları’nda ilk 6’ya kalan takımlar iştirak ettiler. İdareci, Antrenör ve Sporcu olarak 300 kişinin katılımıyla gerçekleşen Yarı Final Müsabakaları’nda Kırklareli Bölgesi Bayan Takımı ilk 3’e girerek Elazığ’da yapılacak olan Final Müsabakası’na katılmaya hak kazandı.
Lüleburgaz’da bu tür sportif faaliyetlerin olması ilçe esnafına katkı sağladığı gibi, ilçe ve il tanıtımına sağladığı katkıyla iç turizmi de canlandırıyor. Lüleburgaz ve Kırklareli’yi temsil eden Şamiloğlu Karate Takımı diğer iller 11 kişiyle mücadele etmesine rağmen 9 kişilik grubuyla bayanlarda 3. olarak çok büyük bir başarıya imza attı. Kata Dalı’nda ise; Ela Dilara Gülen 3. Kumite Dalı’nd;  40 kg Duygu Yemenici 1. Feyza Üstüntaş 2., 45 Kg Ela Dilara Gülen 3., 50 Kg Çisen Yılmaz 5. olarak takım derecesine büyük katkı yaptılmar.
Lüleburgaz Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Soner Polat yaptığı açıklamasında; “Tüm branşlarda sadece sportif başarı bizim için asıl hedef değildir. Asıl hedefimiz İlimizi ve İlçemizi öncelikle tüm branşlarda Türkiye şampiyonalarında temsil edebilmek, bu temsiliyet neticesinde alabileceğimiz maksimum sayıda dereceyi de tabiiki almaktır. Ben çok kısa bir süre olmasına rağmen Lüleburgaz’daki sporcu potansiyelinin çok üst düzey olduğunu gördüm. İnşallah sponsorlarımızın destekleri, personelimizin de gayretleriyle çok daha fazla başarı yakalayacağımıza inanıyorum.  Şamiloğlu Karate Kulübü özel çalışan bir kulüp olmasına rağmen çok kısıtlı imkanlarıyla, devlet desteği alan birçok kulübü geride bırakarak, böyle bir başarıyı elde ettiği için özellikte tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Biz de İlçe Müdürlüğü olarak elimizden gelen tüm desteği sağlayacağımızı belirtiyorum. Lüleburgaz’daki esnaflarımızın tüm spor kulüplerine sponsor olmasının çağrısını da buradan yapıyorum” dedi.
Şamiloğlu Karate Kulübü Antrenörü Şemsi Şamiloğlu da; “İlçemizi ve ilimizi bu turnuvada en iyi temsil ettiğimizi düşünüyorum. Salonumuzdan dünya ve Avrupa şampiyonu çıkardık. Bundan sonra da bu tür başarılar için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu turnuvada elde ettiğimiz başarı da gelecekteki başarılarımızın bir göstergesidir. Bizi yalnız bırakmayan sporcu velilerime ve İlçe Müdürümüz Soner Polat’a katkılarından dolayı çok teşekkür ediyoruz” dedi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here