Kardeş Gazetemiz Malkara Yeni Emek Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Faruk Ceylan’dan, Kadir Albayrak röportajı Albayrak; “2015 Yatırım Yılı olacak”

64
* Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; “Basın eleştirmezse muhatap olan yöneticiler bir süre sonra “Kral çıplağı oynar.” Eleştiri ve uyarılar bize güç katıyor. Basın bizim olmazsa olmazımızdır.  Biz halkımıza söz verdik. Görev süremiz içinde verdiğimiz tüm sözleri yerine getireceğiz.  Halkımız bana güvensin.”
HABER MERKEZİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak incelemelerde bulunmak üzere Tekirdağ’ın Malkara İlçesi’ni ziyaret etti. Siyasi Parti İlçe Başkanları, STK Temsilcileri ve halkla buluşan Başkan Albayrak akşamda Malkara’da kaldı. Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’un Basını da davet ettiği Hüseyin abi Et&Tandır Lokantası’ndaki yemeğe Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Ahmet Poyraz’la birlikte katıldı. 
Yemek esnasında kendisiyle görüşme imkânı bulan Kardeş Gazetemiz Yeni Emek’in Yazı İşleri Müdürü Faruk Ceylan, Başkan Albayrak’a, Tekirdağ Basının kendisine yönelttiği eleştirilerin kaynağının ne olduğunu, kendisine büyük bir umutla oy verenlerin neden hayal kırıklığına uğradığını sordu.  
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Yazı İşleri Müdürümüz Faruk Ceylan’a; “Basın Milletin müşterek sesidir” diyerek eleştirilere her zaman açık olduğunu söyledi ve soruları hakkında şu açıklamaları kaydetti; 
“Sayın Ceylan, ben Basının eleştirilerine hiç kızmam. Basın Milletin müşterek sesidir. Basın bizleri eleştirmeli, yerine göre de övmeli. Basının eleştirileri bizi üzmez, daha çok hoşumuza gider ama eleştirinin dozunun da kaçırılmaması gerektiğine inanıyorum.  Biz noksanlıklarımızı eleştiriler sayesinde fark edip onarma cihetine gideriz.  Basın eleştirmezse muhatap olan yöneticiler bir süre sonra “Kral çıplağı oynar.” Eleştiri ve uyarılar bize güç katıyor. Basın bizim olmazsa olmazımızdır. Eleştirilerde esas kurumları yıpratmamak olmalıdır. 
Tekirdağ bildiğiniz gibi bizim dönemimizle ilk defa Büyükşehir olarak faaliyete geçti. Büyükşehir Belediyesi olmanın hiçbir hazırlığı ve modeli yoktu.  Mecburen bir yapılanma içine girdik. Bu yapılanma da taktir edersiniz ki üç beş günde olacak bir şey değil. Göreve geleli 300 gün oldu. Benim göreve seçilmemle birlikte biz halkımıza hizmet sunabilmek için Büyükşehir yapılanmasına girmek zorunda kaldık.  Normal hizmetimizin dışında yapılanmayı bitirebilmek içinde çalıştık. Ben Basından 100 gün süre istemiştim. Bu 100 gün içerisinde 18 Daire Başkanlığı oluşturduk. Bunların Başına Daire Başkanlarımızı getirdik. Alt birimlerini oluşturduk. Alt birimlerinde çalışacak uzman ve tecrübeli personeli oluşturduk. Bu personeli bulup, toparlayıp işin başına oturtmak da çok kolay olmadı. Bu süreçte sistemi kurduk ama tam manasıyla tüm yatırımları tamamlamış olarak çalışmalara başlayabilmek Ancak 2015’in başında oldu. Artık 2015 yılı içerisinde yapacağız, edeceğiz değil, yaptık diyeceğiz. İhalesi yapılan, projeleri onaylanan, onay bekleyen projelerimizle İçinde bulunduğumuz yıl tamamen bir yatırım yılı olacaktır. Sadece Tekirdağ değil, Büyükşehir’e bağlı 11 İlçe, belde ve köylere kadar gidecek hizmetler Büyükşehir Belediyesinin hizmet sahasıdır. Büyükşehir Belediyesinin sorumlu olduğu her yer 2015 yılında şantiyeye dönecektir.  Tekirdağ’ın tüm İlçelerini geziyorum. Sorun ve ihtiyaçları tespit ediyorum. Halkın taleplerini halktan alıyorum.  Gördüğünüz gibi bu gün Malkara’dayım. Halkla buluştum. Dertlerini dinleyip yerinde tespit ettim. Siyasi parti ve STK temsilcileri ile bir araya gelerek onlarında fikir ve taleplerini aldım. Önceki gün Hayrabolu’daydım. Tüm İlçe, Belde ve köylerimizi gezerek sorunların çözümü için tespitlerimizi yapıyoruz. Az önce belirttiğim gibi 2015 yılı itibari ile sorunların çözümü için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak harekete geçtik. Mart Ayı sonunda Tekirdağ ve İlçelerinde asfaltlama çalışmaları ile işe başlayacağız ve görev süremiz içerisinde ne söz verdiysek yerine getirebilmek için durmadan, dinlenmeden çalışacağız.”
Mesaiyi sabah namazında başlattığını, ilgili Daire Başkanları’nı da sabah namazında kaldırarak çalışmalara başladığını, yapılan her işin başında mutlaka kendisinin de bulunduğunun söylendiğini hatırlatarak, bu söylentinin doğruluğunu sorduğumuz Başkan Kadir Albayrak sorumuza gülerek cevap verdi ve şunları söyledi; “ Evet mesai saatinden erken kalktığım doğrudur. Güne erken başlıyorum. İlgili arkadaşlarımı da yanımda hazır ediyorum. Ben bu makama halkın oyları ile geldim. Mesai tahtidinde bulunmam beklenemez. Asla bir memur gibi sabah 08.00, akşam 17.00 saatlerinde hizmet eden Belediye Başkanı olamam. Halka verdiğim sözleri yerine getirebilmek için dakikalar bile çok önemli. Ben de, personelim de gece gündüz demeden çalışmak zorundayız. Büyük bir yükün altına girdik. Bu yükün altından ancak çalışarak çıkarız. Ben bu tempoda çalışıyorsam ekibimde bana uymak zorundadır. Bunun aksini asla düşünmem. 
Unutulmamalıdır ki ben, bana oy verenin de, vermeyenin de Başkanıyım. Biz halkımıza söz verdik. Görev süremiz içinde verdiğimiz tüm sözleri tutacağız. Halkımız bana güvensin.” 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here