Karaumurbey Cadde esnafının sessiz bekleyişi sürüyor

15
Yaklaşık 350 bin lira yatırım yapılarak modern bir görünüm kazandırılan Karaumurbey Caddesi’nin kaderi, Trafik Komisyonu’nun elinde.
HABER MERKEZİ
“Kentsel Dönüşüm Projeleri” kapsamında Kırklareli Belediyesi tarafından yaklaşık 350 bin lira bir bedelle modern bir cadde haline getirilen Karaumurbey Caddesi esnafının sessiz bekleyişi sürüyor.
Caddede çalışmaların bitmesinin ardından araç trafiğine kapatılması için yaklaşık 90 esnafın oyu toplanarak Belediye Başkanlığı’na sunulmuştu. Geçtiğimiz Mayıs ayında yapılan Belediye Meclisi’nde Karaumurbey Caddesi’nin araç trafiğine kapatılması görüşülmüş ve kabul edilmişti.
Meclis’in kararının ardından Karaumurbey Caddesi’nin kaderi İl Trafik Komisyonu’na kaldı. Belediye Başkanlığı’ndan alınan bilgilere göre, İl Trafik Komisyonu’nun 15 gün içerisinde meclisin olumlu oy kullandığı gündem maddesine karar verecekti.
Yaklaşık 1 ay geçmesine rağmen halen bir karar alınmazken, hafta sonları araç trafiğine kapatılan cadde yaklaşık 2 haftadır araç trafiğine de kapatılmaması akılda soru işaretleri bıraktı. Esnaf artık akıllarında kalan soru işaretlerine cevap arıyor. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here