Karamesutlu Köyü’nde Abdullah Hacı Sevgisi

25
Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı verdiği sözleri bir bir yerine getiriyor.
 
* Başkan Hacı, “5 Günde 5 Açılış”  Programı kapsamında Festivalin ikinci günü de Yeni Su Deposu ile Su Kuyuları’nın açılışını yaptı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, “5 günde 5 açılış” Programı kapsamında, ilk açılışı “43. Babaeski Tarım Festivali”nin birinci günü olan 26 Ağustos 2013 Pazartesi günü,  Babaeski Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nin açılışını yaparak gerçekleştirdi. 
Başkan Hacı 27 Ağustos 2013 Salı günü de Karamesutlu Köyü Gucuk Burun Mevkii’nde Yeni Su Deposu ile Yeni Su Kuyuları’nın açılışını yaptı.
Açılışa Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili M. Siyam Kesimoğlu, İller Bankası Müdürlüğü yetkilileri, Oda ve Borsa Başkanları ile Babaeski ve Karamesutlu Köyü halkı katıldı.
Açılış öncesi Köylüler Belediye Başkanı Abdullah Hacı’ya büyük sevgi gösterilerinde bulundular. Köy Halkı ve Babaeskililer, Abdullah Hacı’ya sarılabilmek, ona dokunabilmek için adeta yarıştılar. Başkan Abdullah Hacı ile fotoğraf çektirebilmek için sıraya giren vatandaşlar, açılışın bir saat geç başlamasına sebep oldular.
Başkan Hacı kendisine gösterilen bu sevgi karşısında, tüm vatandaşlarla tek tek kucaklaştı, dertlerini dinledi ve hepsiyle tek tek objektiflere poz verdi.  Bu tablo Karşısında bir ara Milletvekili M. Siyam Kesimoğlu’nun da Başkan Hacı’ya sarıldığı gözlendi. 
Vatandaşın Atatürk Kültür Merkezi açılışında Başkan Hacı’ya gösterdiği sevgi seli Karamesutlu Köyü Gucuk Burun Mevkii’nde de devam etti. 
Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı, açılış konuşmasında şunları söyledi;
“Sayın İller Bankası Bölge Müdürüm, Sayın Milletvekillerim, Sayın Oda ve Borsa Başkanlarım ve sevgili Babaeskililer, içme suyu yeni depomuzun ve su kuyularımızın açılış törenine hoş geldiniz. Hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum.
Babaeski Belediye Başkanlığı olarak ilçemizde çok büyük bir yatırıma daha imza attık. Bugün itibarı ile Gucuk Burun Mevkii’nde 2011-2012 yılında inşaatına başladığımız Yeni Su depomuzu ve yeni su kuyularımızı sizlerin hizmetine açmış bulunmaktayız. Yeni su kuyularımızdan ve su depomuzdan vatandaşlarımız gönül rahatlığı ile su içebilecektir. Çünkü yapılan analiz sonuçlarına göre yeni su kuyularımızdan çıkan su hazır sulardan bile daha kaliteli ve lezzetlidir. Yeni su depomuzun ayrı bir özelliği de içme suyumuz şebeke hattına kendi cazibesi ile gidecek ve belediyemiz tarafından çok büyük miktarda enerji tasarrufu sağlanacaktır, ayrıca herhangi bir elektrik kesintisinde sularımız asla kesilmeyecektir.Tesiste hizmete girecek yeni su  kuyularımızdan su depomuza saniyede 130 Lt/sn su pompalanacaktır.Babaeskimizin ihtiyacı saniyede 70 Lt iken yeni depomuzdan bunun iki katı hacminde ilçe merkezine su verilecektir.Bunun anlamı yüksek kesimlerde yaşayan vatandaşlarımız artık tazyikli bir şekilde,hidrofora gerek olmadan su kullanmaya başlayacaklardır.Yeni su kuyuları ve su deposu çalışmaları ile birlikte ilçemizde Eylül ayı ile birlikte  yaklaşık 200 km içme suyu şebeke hattını yenileyeceğiz. İlçemiz mevcut su kuyuları ve su depoları artık ilçemizin ihtiyaçlarını taşımayacak duruma gelmişti. Su demek hayat demektir.  Su tükenirse hayatımız sonlanır demektir. Suya gereken önemi vermemiz ve mevcut su yatırımlarımızı yenilememiz kaçınılmaz bir sonuç haline gelmişti. Babaeski Halkı yaptığımız yatırımlar ile artık su sıkıntısı yaşamayacaktır. Babaeski’de bundan sonra altyapı bir diye bir sorun kalmayacaktır.
Ben bizlere her zaman destek olan Milletvekilimiz Sayın Mehmet Siyam Kesimoğlu’na, İller Bankası 1.Bölge Müdürüm Ali Seyfi Küçükgöncü’ye, İller Bankası’nın çok değerli yöneticilerine ve belediye çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Bu sıcakta yoğun Katılımlarınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ederim. Yeni Su depomuz ve su kuyularımız ilçemize hayırlı uğurlu olsun.” (Faruk Ceylan-Erdoğan Şendir)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here