Karahıdır Korusu 29 yıllığına Kırklareli Belediyesi’nin

51
Kırklareli Belediyesi, Su İşleri ve Orman Bakanlığı ile yapılan anlaşma sonrası Karahıdır Korusu(nu 29 yıllığına kiraladı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediyesi, Su İşleri ve Orman Bakanlığı ile yapılan anlaşma sonrası Karahıdır Korusu(nu 29 yıllığına kiraladı.
Belediye Başkanı Mehmet Kesimoğlu, Belediye Meclis Üyeleri’nin bu girişime partiler üstü bakarak büyük destek verdiklerini ve bu sayede Karahıdır Korusu’nun 29 yıllığına kiralandığını açıkladı.
Kesimoğlu, kiralanan Karahıdır Korusu’nu Kent Park haline dönüştüreceklerini ve bunun için Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyeleri’nden 2015 yılı içerisinde 5 Milyon Liralık hibe sözü aldığını vurguladı.
* “Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”
Kesimoğlu; “Kent Park dedik. Alana ihtiyacımız vardı. Geldiğim günden bugüne kadar ısrarlı ve kararlı çalışmalar neticesinde Karahıdır Korusu’nu 29 yıllığına Kırklareli Belediyemize kazandırdık. Sayın Su İşleri ve Orman Bakanı, Karahıdır Korusunun 29 yıllığına kiralanması için gerekli imzaları attı. Evrak bizim elimizde. Bunu yaparken elbette ki kişisel diyaloglarımı kullandım. Ama ifade etmeliyim ki benim Belediye meclisimde parti ayrımı gütmeksizin oy birliği ile bu kararı aldık. Özellikle, bu girişimimizde Adalet ve Kalkınma Partisi arkadaşlarımın da katkılarının büyük olduğunu ifade ediyorum ve kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.
* “Halkımızın nefes alacağı bir yer olacak”
Karahıdır Korusu’nu “Kent Park” yapacaklarını söyleyen Kesimoğlu; “Karahıdır Korusu’na yapmayı planladığımız “Kent Park” içerisinde; Yürüyüş Yolları, Bisiklet Yolları Belki Etrafına Nostaljik Bir Tren, içerisindeki göletin suyundan yararlanarak çeşitli aktiviteler yer alacak. Proje için Trakya Kalkınma Ajansı’nda bir toplantı gerçekleştirdik. Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu ile yaptığımız toplantıda 2015 yılı içerisinde Trakya Kalkınma Ajansı’ndan Karahıdır Korusu için belediyemize 5 milyon Lira Hibe sözü aldım. Kent Parkımızı Belediyemizin 1 Lirası’nı dahi harcamadan hayata geçireceğiz” dedi. (Derya Atkoşan)
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here