“Karahıdır Kiraz Festivali” yapıldı

29
Kırklareli Belediye Başkanlığı tarafından bu yıl 1’ncisi düzenlenen “Karahıdır Kiraz Festivali”nin ilk günü yapılan etkinliklerle coşkulu bir şekilde geçti.
HABER MERKEZİ
“Karahıdır Kiraz Festivali”nin ilk günü olan 8 Haziran 2012 Cuma günü saat 18.00’da festival kapsamında Kırklareli merkez ilçe Karahıdır Mahallesi Çamlık Parkı’nın açılışı yapıldı.
Açılış kurdelesini; Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, Kavaklı Belediye Başkanı İnci Tunç, Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Başkur, Belediye Meclis Üyesi Ahmet Yaşa ve Karahıdır Mahalle Muhtarı Metin Uygun kesti.
Çağlayan, burada yaptığı açıklamasında şunları söyledi;
“Yoğun bir tempo il hızlı bir şekilde Karahıdır Meydanı’nın düzenlenmesi, Karahıdır Çeşmesi’nin yapılması ve aynı zamanda Çamlık Parkı’nı Yazlık Düğün Salonu olarak kullanılacak şekilde düzenledik. Uzun yıllar ara verilen 40 yılı aşkın süredir kutlanmayan Karahıdır Kiraz Şenlikleri’ni yine başlattık. Karahıdır’a renk gelmesi ve eskisi gibi şenliklerle Karahıdır’a canlılık katmak için yeniden düzenledik.”
Çamlık Parkı’nın açılışının ardından KIFSAD Fotoğraf Sergisi gezilerek, Kırklareli Belediyesi Halk Oyunları Ekibi’nin Gösterisi’nin akabinde, Karahıdır Mahalle Meydanı’na yaptırılan Kiraz Havuzu’na çeşitli türlerden olan kirazlar döküldü. 21.00’da da Çamlık Parkı içerisine kurulan sahneye Faruk Yılmaz çıktı.
Yılmaz, Karahıdırlıları ve Kırklarelileri türküleriyle, şarkılarıyla eğlendirdi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here