Kar sınırı aştı, Kırklareli’ye ulaştı

30
Hafta başından itibaren soğuyan hava ile birlikte Balkanlar’dan gelen Kar Yağışı Kırklareli’nin Dereköy Köyü’ndeki Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye girdi.
HABER MERKEZİ
Hafta başından itibaren soğuyan hava ile birlikte Balkanlar’dan gelen Kar Yağışı Kırklareli’nin Dereköy Köyü’ndeki Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye girdi. 29 Aralık 2014 Pazartesi akşam saatlerinden itibaren Kırklareli’nin yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oldu.
Bölgede dün akşam başlayan ve aralıklarla devam eden yağış nedeniyle Bulgaristan’a ulaşımın sağlandığı Dereköy Sınır Kapısı’nda kar kalınlığı 1, Kofçaz ilçesinde 2, Demirköy ilçesinde ise 4 santimetreye ulaştı. Kofçaz İlçesi’nde etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle bazı araçlar yolda kaldı.
Karayolları Ekipleri’nin karla mücadele çalışması yaptığı güzergahlarda, trafik ekipleri de sürücüleri dikkatli olması ve aşırı hız yapmaması konusunda uyarıyor.  
Kırklareli Meteoroloji Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, hava sıcaklığının eksi 3 derece ölçüldüğü kentte, kar yağışının 1 Ocak 2014 Perşembe gününe (yarın) kadar etkili olması bekleniyor. (aa)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here