Kapalı Pazaryeri’nin temeli 2011’de atılacak

25
* Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Başkur Kapalı Pazaryeri’nin
inşaatına 2011’de başlanacağını belirterek; “Sundurma tarzında bir
pazaryerinin yapılmasını istemiyoruz” dedi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Resul Yıldırım ve Kırklareli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Fuat Şeker 28 Aralık 2010 Salı günü Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Başkur’u ziyaret etti.
Havaların iyice soğumasıyla birlikte gündemde olan Kapalı Pazaryeri’nin ihtiyaç haline geldiğini söyleyen Yıldırım, Açık Pazaryeri’nde esnafın sıkıntılarının büyük olduğunu ve Kapalı Pazaryeri’nin yapılması konusunda çalışmaları hızlandıracaklarını belirtti.
Kapalı Pazaryeri’nin yapılması konusunda kendilerinin de eksiklerinin olduğunu dile getiren Yıldırım;
“Pazar esnafı şuan ki yerlerinde büyük sıkıntılar çekiyor. Havaların iyice soğumasıyla birlikte vatandaşın pazara gelmemesi esnafın ekonomisini iyice bozdu. Kapalı Pazaryeri’nin biran önce yapılması gerekiyor. Gereken çalışmaları daha çok hızlandıracağız. İnşallah 2011 yılının ilk aylarında Kapalı Pazarın inşasına başlayacağız” dedi.
Başkan Yardımcısı Ünal Başkur haftanın her günü açık olabilecek, alışveriş merkezi niteliği taşıyabilecek bir pazaryerinin olmasını istediklerini belirterek 3.5 milyon yatırımla Kapalı Pazaryeri’nin çalışmalarına başlayacaklarını kaydetti.
Başkur; ”Pazarcılar Odası’nın adım atmalarını önemsiyoruz. 2011 yılında pazarcı esnafıyla masaya oturarak kendilerinin beklentilerini ve bizim beklentilerimizi sunacağız. Ortak bir çözüm üreterek inşaat çalışmalarına başlayacağız. Ama biz sundurma tarzında bir pazaryerinin yapılmasını istemiyoruz. Yapacağımız pazaryerinin dört bir yanı kapalı olacak.”
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Fuat Şeker ise Kapalı Pazaryeri’nin yapılmasının önemli olduğunu, Kırklarelili esnafların, dışarıdan gelen esnafların ve vatandaşların soğuk hava koşullarından korunmaları ve alışverişlerini rahat yapmaları gerektiğini söyledi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here