Kan Bağışı bugün başlıyor

8
* Lüleburgaz Kızılay Kan Bağış Merkezi 3 gün boyunca çadır kurarak Kan Bağışı’nda bulunmak isteyenlerden kan toplayacak. 08 Temmuz 2015 Çarşamba günü İstasyon Caddesi’nde kurulacak çadırda 3 gün boyunca 17.00-24.00 saatleri arasından vatandaşlar Kan Bağışı’nda bulunabilecek.
 
HABER MERKEZİ 
Her doğal afette vatandaşların yanında olmanın yanı sıra “Kan Acil Değil, Sürekli İhtiyaçtır” sloganı ile tüm Türkiye’de hayırsever vatandaşlardan kan toplayan Türk Kızılayı topladıkları Kanları ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor. Bu kapsamda Lüleburgaz Kızılay Kan Bağış Merkezi 3 gün boyunca çadır kurarak Kan Bağışı’nda bulunmak isteyenlerden kan toplayacak.
08 Temmuz 2015 Çarşamba günü İstasyon Caddesi’nde kurulacak çadırda 3 gün boyunca 17.00-24.00 saatleri arasından vatandaşlar kan bağışında bulunabilecek.
Konu hakkında bir açıklama yapan Türk Kızılayı Kırklareli Şube Başkanı Ruhan Uzunlar Altıntel ise sağlıklı bir insanın senede en az 1 kere kan vermesini gerektiğini, Kan vermek hem insanlık görevi hemde başka bir insanın hayatını kurtardığını söyledi. 
Kızılayı Kırklareli Şube Başkanı Ruhan Uzunlar Altıntel; “Kan Acil Değil, Sürekli İhtiyaçtır sloganı ile tüm Türkiyede hayırsever vatandaşlardan kan toplayan Türk Kızılayı topladıkları Kanları ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor. Her sağlıklı insan senede en az bir defe kan vermesi gerekir. Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır onun için her vatandaşın sene de en az bir defe bile olsa kan vermeye davet ediyoruz.” (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here