Kale İplik Kırklareli OSB’de temel attı

75
Son zamanlarda yatırımcılar tarafından büyük ilgi gören Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi (OSB), yatırımcıların gözbebeği olmaya devam ediyor.
HABER MERKEZİ
Bölgesel olarak ulaşıma elverişliliği, çevre düzeni, güvenliği ve birçok cazibe noktasıyla işletme sahiplerinin ilgi odağı olan Kırklareli OSB, yeni bir işletmeye daha kapılarını açtı.
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’ın kişisel girişimleri, yatırım çağrılarına kulak veren yatırımcılara bir yenisi daha eklenerek Kale İplik Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. tarafından işletmenin temelleri atıldı.
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, 06 Mayıs 2013 Pazartesi günü Kırklareli OSB’de Kale İplik Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş.’nin temellerini atmak için start düğmesine bastı.
Tekirdağ’ın Marmara Ereğlisi ilçesinde faaliyet göstermekte olan Kale İplik Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. 28 bin metrekare kapalı alanda kumaş firelerinden geri kazanım yolu ile elyaf üretmekte olup bu elyaflardan da “Rejenere” iplik üretmektedir. 55 ülkeye ihracat yapan Kale İplik Gurubu aynı zamanda “Gipe” iplik üretimini de aynı tesis içeriside geliştiriyor. Kale İplik Grubu, yeni yatırım planı doğrultusunda Kırklareli OSB de 106 bin metrekare arazi üzerinde, ilk etap olarak 17 bin 500 metrekare kapalı alanda Ring İpliği Tesisi yatırımına başladı. Bu etapta 250 personelin istihdam edileceği tesiste katma değeri yüksek, muhtelif doğal elyaflardan, özel karışım iplikler üretmeyi hedefleniyor.  Söz konusu yatırımın faaliyete geçmesi ile birlikte 60 milyon USD ihracat rakamları hedefleyen Kale İplik Grubu bölge kalkınmasına katkıda bulunacak. Grup bünyesinde Fırat Elyaf A.Ş. ve Fiberteks Tekstil Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. bulunuyor. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here