“Kadın Cinayetleri önlenmeli”

1
Kırklareli’de geçtiğimiz günlerde yaşanan Kadın Cinayeti ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Kırklareli Barosu Kadın Hukuku Komisyonu Başkanı Av. Nilgün Ülgen..
HABER MERKEZİ
Kırklareli’de geçtiğimiz günlerde yaşanan Kadın Cinayeti ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Kırklareli Barosu Kadın Hukuku Komisyonu Başkanı Av. Nilgün Ülgen, Kadın Cinayetleri’nin önlenmesi için vakit geçirilmeden gerekli kalıcı önlemlerin alınması gerektiğini belirterek şunları kaydetti:
“Kırklareli’de 41 yaşındaki Erdal Yıldırım, 5 yıl önce şiddetli geçimsizlik nedeniyle ayrıldığı eşi 40 yaşındaki Filiz Kaymaz ‘ı otomobille Karıncak Köyü merasına götürüp pompalı tüfekle öldürdükten sonra intihar etti. 
Yine bir kadın cinayeti haberi, Kırklareli Barosu Kadın Hukuku Komisyonu olarak bu haberler ile ilgili basın açıklaması ve de hukuki yorumlar yapmak içimizi acıtıyor. Bu tür haberler üzerine yapılan kınama ve açıklamalar toplumda yaşanan infial, üzüntü ve sıkıntıyı hafifletmiyor.
Hak ettikleri cezayı alana kadar katillerin peşinde olacağız. Kadınlar ve hukukçular bu memlekette kadın cinayetlerini durdurmak için yalnızca protesto kınama ile yetinmiyor Meclis’e de gidiyor, çözüm öneriyoruz. Bu çözüm önerilerimizi hayata geçirmek için bir an önce harekete geçilmelidir. Artık “Kadınların Cinayet Haberleri”ni almayı istemiyoruz.
Bu cinayetleri durdurmak için bir şeyler yapmak gerekmiyor mu? Hukuk dur demeli insanlar dur demeli toplumca ayağa kalkıp yeter artık demeliyiz. Biz Kırklareli Barosu Kadın Hukuku Komisyonu olarak bu cinayeti ve de tüm kadın cinayetlerini şiddetle kınıyor ve tüm kesimlerce bu kınamanın lafta kalmayıp hayata geçirilmesini istiyor ve diliyoruz.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here