Kadın çiftçiler yarışacak

5
* 2011 yılı “Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Proje Yarışması” 25 Şubat’ta Kırklareli’de yapılacak.

HABER MERKEZİ
Kırsal alanda kadın çiftçilere götürülen eğitim-yayım çalışmalarının sonuçlarını görmek, tarımsal konularda performanslarını değerlendirmek, kendilerine olan güven duygularını geliştirmek, birbirleriyle kaynaşmalarını sağlamak ve girişimcilik ruhunu aşılamak amacıyla  81 ilde her yıl yapılmakta olan “Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Proje Yarışması”nın Kırklareli’de yapılacağını belirten Kırklareli Tarım İl Müdürü Hasan Çebi şunları kaydetti:
“Bakanlığımızca başlatılmış olan, Kırsal alanda kadın çiftçilere götürülen eğitim-yayım çalışmalarının sonuçlarını görmek, tarımsal konularda performanslarını değerlendirmek, kendilerine olan güven duygularını geliştirmek, birbirleriyle kaynaşmalarını sağlamak ve girişimcilik ruhunu aşılamak amacıyla  81 ilde her yıl yapılmakta olan “Kadın Çiftçiler Yarışıyor” adlı bilgi yarışması bu yıl formatı değiştirilerek, 2011 yılı ve daha sonraki yıllar için “Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Proje Yarışması” olarak yapılacaktır. Yarışma yeni formata uygun olarak İlimizde de 25 Şubat 2011 Cuma günü Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürlüğü Salonu’nda saat 14.00’da yapılacaktır.
Yarışmaya İlimiz merkez köyleri ile İlçelerinden olmak üzere 8 bayan yarışmacı katılacaktır. Yarışmada; “Tarım”, “Hayvancılık”, “Ev Ekonomisi ve Çocuk Gelişimi” konularını içeren 15 asil soru sorulacak olup eşitlik halinde ise altın sorulara geçilecektir. Yarışma sonunda birinci olan yarışmacı, 19 Nisan 2011 tarihinde yine İlimizin ev sahipliğini yapacağı Edirne, Sakarya, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Bursa, Yalova ve Düzce İllerinin de katılacağı Bölge Finalinde, Hayvansal Üretim, Bitkisel Üretim, El Sanatları, Su Ürünleri, Kırsal Turizm vb. konularda hazırlamış olduğu Projesi de olmak üzere İlimizi temsil edecektir.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here