“İyilik boşa gitmez”

7
Kırklareli’nin Vize İlçesi’nde yaşayan ve maddi durumu elverişsiz olan ailelere destek amaçlı Sakin Şehir Derneği kapsamında sosyal verimliliği yüksek bir proje başlatmakta.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Vize İlçesi’nde yaşayan ve maddi durumu elverişsiz olan ailelere destek amaçlı Sakin Şehir Derneği kapsamında sosyal verimliliği yüksek bir proje başlatmakta. Çalışmayı Belediye Başkanı Sedat Balkı’nın eşi Türkan Balkı ve Vize Sakin Şehir Dernek Başkanı Ayça Seçkin yürütmektedirler. 
Belediye Başkanı Sedat Balkı; “Vize Belediyesi olarak ilçemizde yaşayan ihtiyaç sahiplerinin birtakım ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına Vize Sakin Şehir Derneği’nde sosyal bir çalışma başlatıyoruz. Vize’de yaşayan ve ekonomik olanakları yetersiz olan vatandaşlarımıza insan onurunu zedelemeyecek koşullarda yardım edebilmek ve onların ihtiyaçlarını giderebilmek proje kapsamında ki birincil amacımızdır. Projenin uygulama aşamasında Belediyemizin arka tarafında bulunan dükkanlarda konumlandırdığımız Vize Sakin Şehir Derneği’nde halkımızın ve sponsorların desteğiyle toplanan ev eşyaları ve giyim malzemeleri, kadın, erkek,çocuk kıyafetleri, ev eşyası, kırtasiye malzemeleri, oyuncak, kuru gıda vb. eşyalar depoya getirilecek ve cinslerine göre ayrıştırılarak ihtiyaç sahipleri tarafından dernekten beğendikleri eşyanın alımı gerçekleştirilecektir.  Yardımseverler giyim ve ev eşyalarını Vize Sakin Şehir Derneği’ne tutanak karşılığında teslim edebilirler veya dernek ile irtibat kurulması halinde ilgililer kişilerin evlerinden de alabilecektir. İhtiyaç sahiplerinin de ihtiyaçları doğrultusunda almış oldukları eşyalar tutanakla teslim edilerek kayıt altına alınacaktır.  İyilik hiçbir zaman boşa gitmeyen tek yatırımdır; diyerek değerli ilçe halkımı ve hayırseverleri ihtiyaç sahipleri için yardımseverliğe davet ediyorum” dedi.
Vatandaşlar; “ Bu çalışma çok hayırlı bir çalışma. İnşallah ihtiyacı olan insanlara ulaşılabilir” dediler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.