“Isviçre hükümetinin bu ayıbı tevil ve izah çabaları beyhudedir”

10
“Isviçre hükümetinin bu ayıbı tevil ve izah çabaları beyhudedir”

Isviçre’de gerçekleşen referandum ile minarenin ülkede yasak edilmesi, müslümanlarca büyük bir tepkiyle karşılandı. MHP Kırklareli Il Başkanlığı da konuya tepkisiz kalmadı ve  M.H.P Kırklareli Basın ve Halk. Ilş. Sor. Il. Bşkn. Yrd. Hakan Aytaç Kaya bir basın açıklaması yayınlayarak, Isviçre’yi protesto etti.

Yapılan açıklamada şunlar kaydedildi; “Isviçre’nin ülkesinde yaşayan Müslüman toplumun ibadethaneleri konusunu referanduma götürmesi ve bunun minare yasağı ile sonuçlanması,

 Avrupa’nın insan hakları ve din vicdan özgürlüğü alanındaki siciline kara bir leke olarak geçmiştir.

Bu gelişme Islam karşıtlığının hangi tehlikeli boyutlara ulaştığını göstermiş ve batılı değerlerin Hristiyanlık’la sınırlı olduğunu ve diğer dinleri dışladığını ortaya koymuştur.

Türkiye’ye her vesileyle insan hakları dersi vermeye yeltenen, 1915 olaylarını "soykırım" olarak gören, Ermeni yalanlarına sahip çıkarak şerefli tarihimizi karalamaya yeltenen Isviçre, din ve kültür farklılıklarını bir kırılma ve çatışma hattına dönüştüren bu yaklaşımıyla temsilcisi olduğunu iddia ettiği evrensel değerlerden nasibini almadığını acı bir şekilde sergilemiştir.

Isviçre hükümetinin bu ayıbı tevil ve izah çabaları beyhudedir. Bu gelişmeyi şiddetle kınıyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here