Istrancalar’a kar değdi

33
* Demirköy’ün yüksek kesimlerinde akşam saatlerinde başlayan kar yağışı gece saatlerinde etkisini yitirdi.
HABER MERKEZİ
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün açıkladığı kar yağışı sadece yüksek kesimlerde görüldü.
Kırklareli’nin Demirköy İlçesi’nin yer aldığı Istranca Dağları’nda havanın soğuması ile birlikte yüksek kesimlere dün gece kar düştü. Özellikle yüksek rakımlı Mahya Dağı, İkiztepeler, Jandarma Kule ve Sivriler Köyü mevkiinde saat 17.00 sıralarında yoğun kar yağışı beklenilen düzeye ulaşmayarak 1 santimetrede kaldı. 
Meteoroloji’nin Pazar, Pazartesi ve Salı günlerinde etkili olacağı uyarısının ardından Pazar günü Istrancalar’ın yüksek kesimlerinde saat 16.00 saatlerinde başlayan yağmur yağışı saat 17.00 sıraları kar yağışına bıraktı. Yüksek kesimlerde ağaçlar beyaz örtüyle kaplandı. Ancak kar yağışı çok fazla etkili olmadı. Hava sıcaklığı kar yağışı sırasında -2 derece olarak görüldü. Önümüzdeki günlerde kar yağışının devam edeceği ve hava sıcaklığının -8 derecelere düşeceği belirtildi.
Yoğun kar yağışı bekleyen vatandaşlar umduğunu bulamadı. Kar görmek ve kar keyfi yaşamak isteyen vatandaşlar akşam saatlerinde araçları ile yüksek kesimlere çıkarak kar keyfi yaşadı. Kar yağışı ulaşımı aksatmazken Demirköy ilçe merkezinde hafif yağmur etkili oldu. (Gülcan Kutlu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here