İstiklal İlköğretim Okulu’nun 1-A şubesi öğrencileri 3 ayda okumayı öğrendiler

9
Lüleburgaz İstiklal İlköğretim Okulu’nun 1-A şubesi öğrencileri 3 ayda okuma-yazmayı öğrendiler.

Vahit İŞBAŞARAN
LÜLEBURGAZ

Öğretmen Hatice Güzide Özdemir’in 3 ay içinde 23 öğrencisine okuma-yaza öğretmesi veliler arasında büyük bir memnuniyet yarattı.
Hatice Güzide Özdemir, çocuklarının bu başarısı üzerinde sınıfta bir okuma günü düzenledi. Okula gününe okul müdürü Muammer Elipek ile öğrenci velileri katıldı.
Okuma gününde konuşan Okul Müdürü Muammer Elipek "Bugün çocuklarımızın hayatında çok önemli bir gün. 3 ay içinde okuma-yazma öğrendiler. İleride ülkemize faydalı insanlar olacaklardır. Öğretmenimizi, öğrencilerimizi ve velilerimizi kutluyorum" dedi..
Sınıf öğretmeni Hatice Güzide Özdemir’de konuşmasında,3 ay gibi sürede çocuklarının okuma-yazma öğrenmelerinden çok mutlu olduğunu söyledi.
Pastanın sınıf öğretmeni Hatice Güzide Özdemir tarafından kesilmesinden sonra Okul Müdürü Muammer Elipek tarafından öğrencilere başarı belgeleri verildi.Veliler tarafından da çocuklara çeşitli armağanlar verildi.
Okuma Günü dolayısıyla öğrencilerin öğretmenleri Hatice Güzide Özdemir’in gözetiminde hazırladıkları etkinliği sundular. Etkinliği Sude Arda, Ali Aziz Durmuş ve Buse Baloğlu sundu. Etkinlikte öğrenciler şiirler okuyup monologlar sundular.
Almina Kurtçu ve Doğukan  Erel’in zeybek oyunu büyük beğeni topladı.Etkinlik, okunan şiirlerle son buldu.Çocuklar çalan Roman oyun havaları eşliğinde oyunlar oynayarak coştular.
Program sonunda velilerinin yaptığı mamalar çocuklar tarafından afiyetle yendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here