İsmet İnönü, ölümünün 37. yılında heykeli önünde anılacak

14
* Kırklareli Belediye Başkanlığı tarafından İsmet İnönü ölümünün 37. yılında heykelinin önünde anılacak.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Başkanlığı tarafından 25 Aralık 2010 Cumartesi günü 100. Yıl Caddesi üzerinde yeni açılan “Atatürk ve İnönü Heykeli” önünde saat 13.30’da İsmet İnönü’yü Anma Töreni yapılacak.
Kırklareli Belediye Başkanlığı Basın, yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:
Türkiye Cumhuriyeti’nin İkinci Cumhurbaşkanı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün en yakın silah arkadaşı ve Cumhuriyet Halk Partisi İkinci Genel Başkanı İsmet İnönü’yü ölümünün 37. yıldönümünde saygı ile anıyoruz.
Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte kurtuluş mücadelesi veren İsmet İnönü, özellikle Lozan Antlaşması ile Tam Bağımsız, saygın ve yeni bir ulusun doğuşunu sağlamış ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda büyük görevler üstlenmiştir. Atatürk ve İnönü’nün aramızdan ayrılmasının üzerinden çok uzun yıllar geçmiş olmasına rağmen, yaptıkları ile ülkemizin geleceğine yön verdikleri inkar edilemez bir gerçektir.
Ve bizler; Atatürk İlke ve Devrimlerine, Cumhuriyet kazanımlarına, Laik  ve Çağdaş Türkiye Cumhuriyetine, Sosyal Hukuk Devleti İlkesine ve Demokrasiye gönülden bağlı olan, milli birlik ve bölünmez bütünlüğümüze sahip çıkan, toplum ve ülke sorunlarına duyarlı olan, insan haklarına saygılı, yurttaşlık bilincine sahip bireyler olarak;    Ulusumuzu bağımsızlığa kavuşturan ve Türk Ulusunun sesini bütün dünyaya duyuran Ulu Önder Atatürk ve İsmet İnönü’nün emanet  ve İlkelerine sahip çıkmalı ve onların düşüncelerini sonsuza kadar yaşatmalıyız.” (s)
    

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here