“İslam kolaylık dinidir”

24
“Kutlu Doğum Haftası”  kutlanmaya başladı
* Kırklareli İl Müftülüğü tarafından “Kutlu Doğum Haftası” dolayısıyla “İslam Kolaylık Dinidir” konulu konferans verildi. 
HABER MERKEZİ
14-20 Nisan tarihleri arasında Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in doğum gününü kutlanan “Kutlu Doğum Haftası” Kırklareli’de etkinliklerle kutlanmaya başlyadı.
Kırklareli İl Müftülüğü 13 Nisan 2012 Cuma günü saat 20.30’da Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Kültür Merkezi’nde “İslam Kolaylık Dinidir” konulu konferans ve bir dizi etkinlikler yapıldı.
Etkinliğe; Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Kırklareli İl Emniyet Müdürü Mehmet Behzat Canbazoğlu, Kırklareli İl Müftüsü İsa Saim ve birçok vatandaş katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayan program Sungurbey Camii İmam-Hatibi Ali Akgün tarafından Kur’an-ı Kerim Tilaveti okunmasıyla devam etti. Kur’an-ı Kerim Tilaveti okunmasının ardından Hızırbey Camii görevlilerinden Necmettin Ötün Kaside okuyarak geceye katılanlara duygulu anlar yaşattı.
“İslam Kolaylık Dinidir” konulu konferans Kırklareli İl Müftüsü İsa Saim tarafından verildi.
Saim konferansta şunları söyledi;
“İslam dini kolay bir dindir zor bir din değildir. Bu kolay dini genellikle biz din adamları zorlaştırıyoruz. Zorlaştırdığımız zaman insanlar uzaklaşıyor. Bazen insanları inatlaştırıyoruz. Dünyaya yaklaştığınız vakit ahiretten uzaklaşıyoruz. Ahiret çok hayırlı olmasına rağmen insanlar dünya hayatına özen gösteriyorlar. Kur’an-ı Kerim tamamı birden inmiş bir kutsal kitap değildir. Kur’an-ı Kerim 23 senede sure sure inmiştir. Tevrat ise tamamı bir defada inmiş bir kutsal kitaptır. Kur’an-ı Kerim “Oku” diye başlarken Tevrat ise “Dinle” emri ile başlıyordur. Aslında hem okumak hem de dinlemek ilmin kapısıdır. Dinde en önemli mesele imandır” dedi. (ş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here